Remisujemy z Polonią Warszawa 1:1

W 3. kolejce eWinner 2. Ligi remisujemy 1:1 z Polonią Warszawa i dopisujemy do swojego konta jeden punkt. Jedyną bramkę dla Stomilu Olsztyn w tym spotkaniu zdobył w 5. minucie Jakub Tecław.

Piłkarze Stomilu Olsztyn na prowadzenie w Warszawie wyszli błyskawicznie, bo już w 5. minucie! Po stałym fragmencie piłka trafiła na lewą stronę boiska, skąd uderzenie oddał jeden z zawodników „Dumy Warmii”. Po strzale piłka trafiła do Jakuba Tecława, który pewnie zamknął akcję i wyprowadził nas na prowadzenie! W 14. minucie rzut rożny mieli „Biało-niebiescy”. Do stałego fragmentu gry podszedł Maciej Spychała, ale piłka ponownie wyleciała na korner, po którego rozegraniu z kontrą ruszyli piłkarze Polonii. Akcję w kierunku bramki Stomilu wślizgiem przerwał Michał Karlikowski, za co otrzymał żółty kartonik. Po chwili futbolówkę pod polem karnym Polonii odebrali zawodnicy Stomilu, akcję groźnym strzałem zwieńczył Filip Wójcik, ale dobrze interweniował Michał Brudnicki.

20 minut po rozpoczęciu spotkania pod polem karnym rywala faulowany był Filip Wójcik. Do rzutu wolnego podszedł Maciej Spychała, który posłał futbolówkę na długi słupek do Karola Żwira, jednak nie udało nam się wykorzystać tej sytuacji. Około 25. minuty piłkarze Polonii przejęli inicjatywę i to oni prowadzili grę oddając kilka strzałów na bramkę strzeżoną przez Jakuba Mądrzyka, ale nie stwarzali nimi większego zagrożenia. W ostatnich minutach pierwszej połowy wszystko wrócił do normy i ponownie grę prowadziła „Duma Warmii”. Bramka na początku spotkania autorstwa Jakuba Tecława była jedynym trafieniem w pierwszej połowie. Na przerwę Stomil Olsztyn schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy bez korekt w składzie. Już w 46. minucie dobrą sytuację mieli gospodarze, ale z kilku metrów spudłował Wojciech Fadecki. Dwie minuty później kolejną świetną okazję mieli piłkarze trenera Rafała Smalca, jednak ponownie fatalnie przestrzelili. W 50. minucie doskonałą sytuację mogli mieć piłkarze Stomilu Olsztyn, ale Filip Wójcik przegrał pojedynek biegowy z obrońcą Polonii. Minutę później tuż przed linią pola karnego faulowany był Michał Karlikowski, który wychodził sam na sam z bramkarzem, ale arbiter tego spotkania pokazał Erykowi Mikołajewskiemu tylko żółty kartonik. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy z kontrą wyszedł Filip Wójcik, który akcję zakończył uderzeniem, ale piłkę zmierzającą na dalszy słupek zablokował defensor gospodarzy.

W 70. minucie rzut wolny przed polem karnym miał zespół Polonii Warszawa. Na nasze szczęście stały fragment został źle wykonany i piłka wyszła na rzut rożny, który również nie stworzył zagrożenia pod naszą bramką. Sześć minut później sprzed pola karnego strzał prosto w okienko oddał Piotr Marciniec, ale NIESAMOWICIE wyciągnął się Jakub Mądrzyk i nadal mieliśmy 1:0 dla „Dumy Warmii”. W ostatniej minucie bramkę wyrównującą dla Polonii zdobył Michał Fidziukiewicz. Była to ostatnia groźna akcja w tym meczu. Z Warszawy wyjeżdżamy z jednym punktem.

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk, 3. Lukas Kuban, 4. Igor Kośmicki (M. Jarzynka 70′), 26. Bartosz Waleńcik, 33. Jakub Tecław, 50. Michał Karlikowski, 8. Maciej Spychała, 10. Karol Żwir, 11. Filip Wójcik, 15. Shun Shibata (H. Krawczun 62′), 9. Piotr Kurbiel (B. Florek 62′).

Skład Polonii: 1. Michał Brudnicki, 5. Eryk Mikołajewski, 10. Krystian Pieczara, 16. Krzysztof Koton, 20. Piotr Marciniec, 21. Jan Majsterek, 28. Łukasz Piątek, 29. Wojciech Fadecki, 32. Adam Pazio, 66. Maciej Kowalski-Haberek, 70. Michał Bajdur.

Żółte kartki dla Stomilu: Michał Karlikowski 14′, Bartosz Walencik 28′, Hubert Krawczun 87′.

Żółte kartki dla Polonii: Eryk Mikołajewski 52′, Krystian Pieczara 63′.