Pewna wygrana w domowym spotkaniu. Stomil Olsztyn – Zagłębie II Lubin 6:2

W spotkaniu 2. kolejki eWinner 2. Ligi Stomil Olsztyn podejmował u siebie rezerwy ekstraklasowego Zagłębia Lubin. „Duma Warmii” wygrała ten mecz 6:2 i dopisała na swoje konto pierwszy komplet punktów. Bramki dla „biało-niebieskich” zdobyli: Filip Wójcik, Piotr Kurbiel (dwie), Jakub Tecław oraz Karol Żwir (dwie).

Trener Szymon Grabowski do gry odesłał identyczną jedenastkę jak na inaugurację ligi w Kołobrzegu. Choć pierwsze minuty przebiegały pod dyktando gości, to w 15. minucie pierwsze celne uderzenie oddał Karol Żwir, ale na posterunku był Szymon Weirauch. Kilka minut później znowu byliśmy pod polem karnym Zagłębia. Jeden z defensorów gości popełnił ogromny błąd i nie trafił w futbolówkę, będąc ostatnim zawodnikiem na drodze do bramki. Pomyłkę wykorzystał Piotr Kurbiel, który ruszył prawym skrzydłem, jednak Hubert Krawczun nie przeciął podania w pole karne. 60 sekund później Zagłębie II Lubin wyszło z kontrą. Tym razem błąd popełnił golkiper Stomilu Olsztyn, który wyszedł do piłki, ale… nie zdążył do niej dobiec i musiał szybko wracać do bramki, jednak goście nie wykorzystali tej okazji i na tablicy wyników mieliśmy bezbramkowy remis.

W 25. minucie dobrą okazję miał Adam Ratajczyk z Zagłębia, ale strzał został zablokowany i wyszedł na rzut rożny, po którym goście nie stworzyli zagrożenia. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy zza pola karnego uderzał Piotr Kurbiel, jednak bramkarz skutecznie interweniował. W 34. minucie bramkę na 0:1 po wrzutce zdobył Cheikhou Dieng. Trzy minuty później groźnym uderzeniem z dystansu odpowiedział Shun Shibata, ale ponownie obronił Weirauch. Pięć minut przed końcem kolejną dobrą akcję stworzyli piłkarze „Dumy Warmii”. Sytuację strzałem zakończył Dawid Kalisz, ale trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później znów byliśmy pod bramką rywala. Tym razem strzał oddał Filip Wójcik i pokonał bramkarza Zagłębia, tym samym dając Stomilowi wyrównanie. Była to jedna z ostatnich sytuacji przed przerwą. Po pierwszych 45. minutach remisowaliśmy z Zagłębiem II Lubin 1:1.

Po przerwie trener Szymon Grabowski zdecydował się na dwie zmiany. Boisko opuścili Szymon Dowgiałło i Mateusz Jarzynka, a na murawie pojawili się Lukas Kuban oraz Igor Kośmicki. W 53. minucie w polu karnym rywala faulowany był jeden z zawodników Stomilu i sędzia wskazał na 11. metr. Do rzutu karnego podszedł Piotr Kurbiel i pewnie wyegzekwował „jedenastkę”, dzięki której „Duma Warmii” wyszła na prowadzenie. Minutę później w polu karnym Zagłębia II Lubin faulowany był Hubert Krawczun i mieliśmy drugi rzut karny. Tym razem do stałego fragmentu gry podszedł Jakub Tecław i pewnie strzelił rzut karny. W 56. minucie „Duma Warmii” prowadziła już dwoma bramkami. Cztery minuty później z piłką minął się bramkarz Zagłębia, co wykorzystał Piotr Kurbiel, który podwyższył na 4:1! Na 20 minut przed końcem meczu po zamieszaniu w polu karnym bramkę dla Zagłębia zdobył Bartłomiej Kłudka. W 74. minucie kolejny raz w polu karnym faulowany był Hubert Krawczun i sędzia po raz trzeci wskazał na rzut karny. Drugą żółtą kartką za faul ukarany został Filip Kocaba i Stomil do końca spotkania grał w przewadze jednego zawodnika. Tym razem do „jedenastki” podszedł Karol Żwir i podwyższył na 5:2. Sześć minut przed końcem spotkania dośrodkowanie z prawej strony boiska zamknął Karol Żwir i mieliśmy już 6:2!

Do końca meczu „Duma Warmii” zdecydowanie przeważała i szukała swoich okazji, ale wynik pozostawał bez zmian. W  pierwszym domowym meczu w sezonie 2022/2023 wygraliśmy 6:2 z Zagłębiem II Lubin!

Skład Stomilu: 39. Jakub Mądrzyk, 5. Szymon Dowgiałło (L. Kuban 46′), 33. Jakub Tecław, 22. Mateusz Jarzynka (I. Kośmicki 46′), 50. Michał Karlikowski (M. Niewiadomski 66′), 66. Dawid Kalisz, 15. Shun Shibata (M. Spychała 76′), 7. Hubert Krawczun, 10. Karol Żwir, 11. Filip Wójcik, 9. Piotr Kurbiel (B. Florek 76′).

Skład Zagłębia: 1. Szymon Weirauch, 2. Bartłomiej Kłudka, 3. Kacper Lepczyński, 4 Mateusz Kizyma, 5. Kamil Sobczak, 6. Filip Kocaba, 7. Adam Ratajczyk (K. Terlecki 57′), 8. Dawid Pakulski (J. Kolan 78′), 9. Oliwier Sławiński (W. Szafranek 78′), 10. Szymon Kobusiński (K. Masiak 78′), 11. Cheihou Dieng (M. Chmarek 57′).

Żółte kartki dla Stomilu: Karol Żwir 45′, Filip Wójcik 45′, Szymon Dowgiałło 45′, Jacek Aptowicz (fizjoterapeuta) 45′, Marek Niewiadomski 85′.

Żółte kartki dla Zagłębia: Kacper Lepczyński 6′, Filip Kocaba 50′, Bartłomiej Kłudka 51′, Dawid Pakulski 54′, Filip Kocaba 73′ (druga),

Czerwona kartka dla Zagłębia: Filip Kocaba 73′.