Remisujemy z Sokołem Ostróda

W czwartej grze kontrolnej remisujemy 1:1 z Sokołem Ostróda. Bramkę dla „Dumy Warmii” zdobył zawodnik testowany.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie piłkarze Szymona Grabowskiego. W 8. minucie jeden z zawodników testowanych oddał uderzenie z woleja w obrębie pola karnego, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później Mateusz Drabiszczak znakomicie podał do jednego z zawodników testowanych, który ruszył prawym skrzydłem. Niestety, napastnik strzelił minimalnie obok bramki. Akcje w kolejnych minutach rozgrywały się głównie w środku pola. W 26. minucie „Duma Warmii” miała rzut rożny. Centrę ze stałego fragmentu gry przeciął Igor Kośmicki, ale nie udało mu się pokonać golkipera gości. Dwie minuty później „biało-niebiescy” ponownie mieli rzut rożny, który wykonywał zawodnik testowany. Po wrzutce piłka wróciła do wykonawcy, który huknął z ostrego kąta, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę gości.

Po dwóch kwadransach pierwszą akcję stworzyli sobie piłkarze Sokoła, gdy jeden z zawodników oddał uderzenie z kilku metrów. Na całe szczęście strzał na rzut rożny sparował Konrad Syldatk. Pięć minut przed przerwą z akcją wyszła trójka piłkarzy testowanych, ale uderzenie obronił golkiper Sokoła. Po minucie kolejną okazję mieli „biało-niebiescy”. Mateusz Drabiszczak dograł piłkę w pole karne do lepiej ustawionego kolegi, jednak ponownie nie udało się zdobyć bramki. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga część spotkania rozpoczęła się od serii strzałów piłkarzy Stomilu. Na bramkę Sokoła uderzali kolejno Shinonaga, Florek, ponownie Shinonaga i jeden z zawodników testowanych, ale nieskutecznie. W 60. minucie byslimy świadkami akcji piłkarzy testowanych. Wrzutka z lewej strony boiska została zakończona uderzeniem z woleja, jednak nadal utrzymywał się bezbramkowy remis.

Trzy minuty później na rajd lewym skrzydłem zdecydował się Jakub Banul, akcję zakończył uderzeniem w dolny róg bramki i na pół godziny przed końcem meczu, goście z Ostródy prowadzili 1:0. W 71. minucie kolejną okazję miał jeden z zawodników testowanych, ale nie udało mu się pokonać bramkarza gości. Do samego końca „biało-niebiescy” stworzyli sobie jeszcze kilka niezłych sytuacji. Na dwie minuty przed końcem spotkania jednemu z piłkarzy testowanych udało się zdobyć bramkę wyrównującą. Arbiter gwizdnął po raz ostatni, remisujemy z Sokołem 1:1.

Nasz dotychczasowy bilans to trzy zwycięstwa i jeden remis.

Skład Stomilu Olsztyn w 1. połowie:

12. Konrad Syldatk, 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki, 3. Mateusz Jońca, 22. zawodnik testowany, 7. Mateusz Drabiszczak, 10. Hubert Radzki, 63. zawodnik testowany, 13. zawodnik testowany, 52. zawodnik testowany, 8. zawodnik testowany.

Skład Stomilu Olsztyn w 2. połowie:

1. Jakub Mądrzyk, 14. Filip Szabaciuk, 11. Adrian Morawski, 87. Lukas Kuban, 97. Michał Żukowski, 55. Łukasz Borkowski, 37. Shinonaga, 70. zawodnik test., 98. Bartosz Florek, 94. zawodnik test., 33. zawodnik test.