Wygrywamy z Arką Gdynia 3:1!

Wygrywamy 3:1 towarzyskie spotkanie z Arką Gdynia. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Piotr Kurbiel (dwie) i Maciej Spychała. Dotychczasowy bilans Stomilu w okresie przygotowawczym to trzy zwycięstwa.

W 7. minucie futbolówkę na połowie rywala odebrał Piotr Kurbiel i piłkarze Stomilu ruszyli z kontrą. Akcja zakończyła się pierwszym celnym strzałem w tym spotkaniu. Autorem uderzenia był Filip Wójcik, ale golkiper Arki nie miał problemów z obroną tego strzału. W 15. minucie sędzia podyktował rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Piotr Kurbiel i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce! Osiem minut później z dystansu uderzył Shun Shibata, ale obrońca Arki Gdynia był czujny i zablokował groźny strzał. W 31. minucie lewą stroną ruszył Kacper Skóra i oddał uderzenie z ostrego kąta, które obronił Jakub Wąsowski. Niestety, nie udało mu się interweniował przy dobitce, bramkę wyrównującą zdobył Mateusz Kuzimski.

Minutę później byliśmy już pod bramką naszych rywali. Po dwójkowej akcji Kurbiel-Krawczun drugi z zawodników miał niezłą okazję, ale bramkarz Arki stanął na wysokości zadania. Pięć minut przed przerwą ofiarnie interweniował Szymon Dowgiałło, który twarzą zatrzymał uderzenie Kacpra Skóry. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy kolejnych sytuacji, po 45. minutach mieliśmy remis 1:1.

W drugiej części spotkania trener Szymon Grabowski dokonał korekt w składzie. Tuż po przerwie rywali strzałem z dystansu postraszył jeden z zawodników testowanych. W 60. minucie zakotłowało się pod polem karnym Arki. W pole karne dośrodkował Karol Żwir, a piłkę do siatki, uderzeniem z powietrza, wpakował Piotr Kurbiel. Siedem minut później w polu karnym rywala faulowany był jeden z zawodników „Dumy Warmii” i arbiter wskazał na 11. metr. Do „jedenastki” podszedł Maciej Spychała, który pewnym uderzeniem podwyższył na 3:1! Kwadrans przed końcem spotkania z bliskiej odległości uderzył jeden z piłkarzy Arki, ale świetnie interweniował Jakub Wąsowski.

Kilka minut przed końcem spotkania arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem dla Arki Gdynia. Jednak F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-I-E interweniował Jakub Wąsowski! Wynik do końca spotkania pozostał bez zmian. Wygrywamy 3:1 z Arką Gdynia!

Skład Stomilu w 1. połowie:

1. Jakub Wąsowski, 22. Szymon Dowgiałło, 55. Mateusz Jarzynka, 11. Lukas Kubań, zawodnik testowany, 14. Hubert Krawczun, 98. Shun Shibata, 97. Michał Karlikowski, 10. Karol Żwir, 7. Piotr Kurbiel, 70. Filip Wójcik.

Skład Stomilu w 2. połowie:

1. Jakub Wąsowski, 4. Igor Kośmicki, 11. zawodnik testowany, 3. Mateusz Jońca, zawodnik testowany, 8. Maciej Spychała, 13. Sebastian Szypulski, zawodnik testowany, 63. Kacper Jóźwicki, zawodnik testowany, zawodnik testowany.