Wygrana w drugim sparingu

Wygrywamy drugi sparing w trakcie przygotowań do sezonu 2022/2023. Tym razem 3:1 z Polissą Żytomierz, bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Shun Shibata, Jakub Tecław oraz Mateusz Jońca.

Już w 3. minucie tuż przed polem karnym faulowany był Michał Karlikowski i sędzia podyktował rzut wolny. Do stałego fragmentu gry podszedł Shun Shibata, który pewnym uderzeniem umieścił piłkę pod poprzeczką bramki ukraińskiej drużyny. Od pierwszych minut „Duma Warmii” prowadziła 1:0. Kilka minut później ukraińskiego golkipera z dystansu postraszył Piotr Kurbiel, ale nieskutecznie. W 22. minucie oglądaliśmy kolejny strzał z dystansu, tym razem przymierzył Hubert Krawczun, ale bramkarz świetnie obronił.

Kwadrans przed końcem futbolówkę pod polem karnym rywala przejął Karol Żwir i dobrym podaniem uruchomił Dawida Kalisza, ale równie dobrze zachował się golkiper gości, który obronił uderzenie. Dwie minuty później pod polem karnym Polissy faulowany był jeden z zawodników „Dumy Warmii”. Z rzutu wolnego uderzył Shun Shibata, a strzał fenomenalnie dobił Jakub Tecław i mieliśmy 2:0.

Sytuacja odwróciła się minutę później, gdy rzut wolny pod polem karnym Stomilu mieli piłkarze z Ukrainy. Futbolówka została posłana w kierunku dalszego słupka, co wykorzystał jeden z zawodników i Polissa na 10 minut przed końcem pierwszej połowy zdobyła bramkę kontaktową. Ostatnią ważną sytuacją w pierwszej części meczu był strzał Michała Karlikowskiego z lewej strony boiska, ale kolejny raz obronił bramkarz drużyny przeciwnej.

W drugiej części spotkania trener Piotr Jacek zdecydował się na zmianę całego składu. Spotkanie w dalszym ciągu było bardzo wyrównane z delikatnym wskazaniem na drużynę Stomilu, co potwierdziło się kilkanaście minut po przerwie. Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Spychała, a centrę strzałem zakończył Matuesz Jońca. Futbolówka po uderzeniu odbiła się od słupka i wpadła do siatki, Stomil Olsztyn w 60. minucie prowadził już 3:1.

Do 90. minuty obie drużyny miały swoje szanse, ale żadna nie zagroziła poważnie bramce rywala. Arbiter gwizdnął po raz ostatni, wygrywamy 3:1 z Polissą Żytomierz.

Decyzją sztabu wolne dostali Filip Wójcik oraz Filip Szabaciuk

Skład Stomilu w 1. połowie: 12. Mądrzyk Jakub, 10. Żwir Karol, 33. Tecław Jakub, 4. Kośmicki Igor, 55. Jarzynka Mateusz, 98. Shibata Shun, 14. Krawczun Hubert, 94. Leszczyński Patryk, 70. Karlikowski Michał, 52. Kalisz Dawid, 11. Kurbiel Piotr.

Skład Stomilu w 2. połowie: 1. Grzesiak Jakub, 22. Wiśniewski Michał, 55. Dowgiałło Szymon, 97. Jońca Mateusz, 70. Owczarek Piotr, 8. Spychała Maciej, 52. Żukowski Michał, 13. Szypulski Sebastian, 98. Shinonaga, 37. Ambroziński Artur, 87. Sobotka Mateusz.