Wygrana w pierwszym meczu towarzyskim!

W pierwszym meczu towarzyskim wygrywamy 2:0 z Radunią Stężyca. Bramki dla „biało-niebieskich” zdobyli Joao Augusto i Marek Niewiadomski.

Piłkarze Stomilu Olsztyn od początku meczu wyszli ofensywnie nastawieni. Już w 5. minucie z dystansu bramkarza rywali postraszył Jakub Tecław. Trzy minuty później pod polem karnym gości faulowany był Filip Wójcik. Do rzutu wolnego podszedł kapitan, Karol Żwir, jednak golkiper Raduni sparował piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry wykonywał Joao Augusto i… zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego! Od 9. minuty „Duma Warmii” prowadziła 1:0. Już dwie minuty później w pole karne futbolówkę wrzucił Hubert Winiarski, do piłki wyskoczył Piotr Kurbiel, ale trafił minimalnie obok bramki.

W 21. minucie Filip Wójcik dograł idealną piłkę do Huberta Kurbiela, który wyszedł sam na sam z Kacprem Czajkowskim. Niestety, próba przelobowania się nie powiodła, futbolówka po raz drugi przeleciała minimalnie obok bramki. Cztery minuty później doskonałą okazję mieli goście, ale napastnik Raduni spudłował z kilku metrów. Przez następne 20 minut gra toczyła się w środku pola. W końcówce pierwszej połowy groźny strzał z powietrza oddał Joao Augusto. Chwilę później z dystansu poprawił Karol Żwir i sędzia zakończył pierwszą połowę.

Na następne 45 minut trener Piotr Jacek wystawił inny skład. W 50. minucie pierwszy celny strzał oddali piłkarze Raduni Stężyca, jednak na posterunku był bramkarz testowany w Stomilu, Maksymilian Ciołek. Trzy minuty później kolejny strzał z dystansu oddali goście, ponownie skutecznie interweniował golkiper. W 64. minucie rzut rożny mieli zawodnicy „Dumy Warmii”. Po centrze bliski zdobycia bramki był środkowy obrońca, Mateusz Jarzynka, ale niczym struna wyciągnął się Kacper Czajkowski i wynik pozostawał bez zmian. 15 minut przed końcem spotkania bramkę na 2:0 po indywidualnej akcji zdobył Marek Niewiadomski! W końcówce meczu sam na sam z bramkarzem wyszedł jeden z zawodników Raduni, ale kolejny raz obronił Maksymilian Ciołek.

Arbiter gwizdnął po raz ostatni. Wygrywamy pierwsze spotkanie w trakcie przygotowań do sezonu 2022/2023!

Skład Stomilu w 1. połowie: 12. Kanclerz Jakub, 10. Karol Żwir, 33. Tecław Jakub, 55. Dowgiałło Szymon, 22. Kotarba Maciej, 14. Krawczun Hubert, 13. Siudak Nikodem, 94. Winiarski Damian, 70. Wójcik Filip, 7. Joao Augusto, 11. Kurbiel Piotr.

Skład Stomilu w 2. połowie: Ciołek Maksymilian, 55. Jarzynka Mateusz , 4. Kosmicki Igor, 10. Kaptur Hubert, 52. Radzki Hubert, 37. Poręba Patryk, 87. Flis Paweł, 97. Mysiorski Jakub, 8. Niewiadomski Marek, 63. Kuźniarski Bartosz, 98. Shinonaga.