Porażka w pierwszym meczu barażowym o CLJ U-15

W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 Stomil Olsztyn uległ 0:3 Wiśle Płock. Rewanż odbędzie się w sobotę (25.06) w Olsztynie.

Gospodarze od początku spotkania mieli optyczną przewagę, którą szybko zamienili na trafienia. W 22. minucie worek z bramkami otworzył Mateusz Leśniewski. Kilka minut później faulowany w polu karnym był Kacper Kuczyński, który podszedł do „jedenastki” i uderzeniem w dolny róg bramki wyegzekwował rzut karny. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej części spotkania wynik na 3:0 z ostrego kąta podwyższył Oliwier Przybyliński. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla „Nafciarzy”, którzy do rewanżu podchodzą w komfortowej sytuacji.

W spotkaniu w Olsztynie będziemy próbowali odwrócić niekorzystny wynik. Chłopacy zobaczyli dzisiaj, że Wisłą nie jest zespołem, którego trzeba się bać. Ten mecz przegraliśmy w głowach, chłopcy wyszli na ten mecz troszeczkę przestraszeni. Na pewno zabrakło nam też częstej rywalizacji na wyższym poziomie. Wygraliśmy ligę wojewódzką, a wiadomo, jak wygląda piłka na Warmii i Mazurach. Gdyby tych spotkań z dobrymi rywalami było więcej, to wynik dzisiejszego meczu mógłby być inny – powiedział po spotkaniu trener rocznika 2008/2009, Piotr Krztoń.

Transmisja spotkania dostępna była na kanale Wisły Płock na YouTube, za co dziękujemy

Fotografia została użyta dzięki uprzejmości Wisła Płock S.A.

Rewanż odbędzie się w najbliższą sobotę (25.06), o godzinie 14:00, na boisku bocznym przy alei Piłsudskiego 69a. Już teraz zapraszamy na to spotkanie!

Skład Stomilu: 1. Michał Krztoń, 4. Michał Rakowski, 5. Krzysztof Chrobak, 10. Oliwier Sarnowski, 11. Jakub Mirota, 14. Paweł Łastowski, 15. Julian Orłowski, 22. Wiktor Kulesza, 55. Maksymilian Dymek, 70. Antoni Kozłowski, 98. Maciej Kopeć.

Skład Wisły: 1. Adam Więtczak, 2. Jakub Kostecki, 3. Sebastian Gapiński, 6. Sebastian Nowak, 10. Damian Tomala, 13. Aleksander Waszelewski, 15. Adam Brejnak, 16. Kacper Kuczyński, 18. Adam Tomczyk, 20. Mateusz Leśniewski, 23. Jakub Szymański.