Liga Makroregionalna U-19: Stomil Olsztyn – MOSP Białystok 4:0

Drużyna do lat 19 wygrała 4:0 poniedziałkowe spotkanie 13. kolejki Ligi Makroregionalnej z MOSP-em Białystok. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Michał Bendyk (hat-trick) oraz Szymon Walko.

Podopieczni Adama Zejera od początku meczu zdecydowanie przeważali i tylko kwestią czasu było, kiedy zawodnicy Stomilu rozpoczną strzelanie. W 20. minucie wynik spotkania po rzucie rożnym otworzył Michał Bendyk. Dwie minuty później arbiter podyktował rzut karny dla Stomilu. Do „jedenastki” podszedł Igor Zapałowski, ale Jakub Kiryłowicz stanął na wysokości zadania i wynik pozostawał bez zmian. W 37. minucie Michał Bendyk po raz drugi wpakował piłkę do siatki.

Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy hat-tricka skompletował Michał Bendyk. Na przerwę gracze Stomilu schodzili z trzybramkową przewagą.

Po przerwie trener Adam Zejer dał zagrać rezerwowym. W 88. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Dawida Drzewieckiego zamknął Szymon Walko. Była to ostatnia bramka w poniedziałkowym starciu z MOSP-em.

W ostatniej kolejce zagramy w Warszawie z Escolą, która walczy o mistrzostwo Ligi Makroregionalnej. Zawodnicy „Dumy Warmii” do lat 19 zajmują obecnie 4. miejsce.

Skład Stomilu: 42. Olszewski Rafał, 33. Wojnach Oskar, 55. Pajdak Mateusz, 7. Banul Jakub (H. Tomaszewski 65′), 20. Drabiszczak Mateusz, 19. Bendyk Michał (D. Kuształa 70′), 2. Morawski Adrian, 29. Drzewiecki Dawid, 18. Borkowski Łukasz (M. Abramczyk 73′), 87. Florek Bartosz (M. Powązka 55′), 16. Zapałowski Igor.

Skład MOSP-u: 1. Kiryłowicz Jakub, 2. Citkowski Paweł (O. Zieniewicz 46′), 3. Grzęda Patryk, 5. Taszjew Denis (D. Hładunik 46′), 6. Giesko Bartłomiej,  7. Łupiński Sebastian (K. Malitka 46′), 8. Mozolewski Patryk, 10. Dąbrowski Fabian, 15. Gilewicz Jakub, 18. Sosnowski Krystian, 19. Michalski Paweł.

Żółte kartki dla Stomilu: brak.

Żółte kartki dla MOSP-u: Fabian Dąbrowski 41′.