CLJ U-17: Porażka w pierwszym meczu półfinałowym

Zawodniczki drużyny do lat 17 przegrały 0:2 pierwszy mecz z SMS-em Łódź w półfinale Centralnej Ligi Juniorek U-17. Bramki dla ŁKS-u zdobyły: Aleksandra Grzelak i Natalia Rohn.

Był to pierwszy mecz półfinałowy, w drugim nasze zawodniczki będą musiały odrabiać dwubramkową stratę. W imieniu trenera Marka Maleszewskiego i zawodniczek zapraszamy na rewanżowe spotkanie. Rewanż odbędzie się w sobotę (04.06.2022 r.) o godzinie 16:00 na płycie głównej stadionu przy ulicy Piłsudskiego 69a.

Po spotkaniu głos zabrał trener i zawodniczki:

Pola Olender: Od początku gra się nie układała, przeciwniczki nas zaskoczyły i strzeliły pierwszą bramkę, potem długo dochodziliśmy do siebie, stworzyłyśmy kilka okazji, ale nie wykorzystałyśmy ich, Łódź była skuteczniejsza i strzeliła bramkę na 2:0. Grałyśmy zbyt nerwowo, niedokładnie.

Oliwia Korzec: Brakowało nam dokładności i spokoju w grze. Stworzyłyśmy sobie sytuacje, bramkowe, które nie zostały wykorzystane. Wyciągamy wnioski i czekamy na rewanż.

Weronika Gadomska: Gra była bardzo wyrównana, ale zabrakło nam dokładności w grze i skuteczności pod bramką. Popełniłyśmy dużo błędów przy kontratakach przeciwnika. Czekamy na rewanż w Olsztynie.

Trener Marek Maleszewski: Po pierwszym meczu półfinałowym czujemy duży niedosyt, gdyż kilkakrotnie pod bramką przeciwnika mogliśmy się zachować inaczej. Szczególnie szkoda w pierwszej połowie sytuacji, gdzie padł strzał Weroniki Gadomskiej i został zablokowany oraz w drugiej połowie strzał Oliwi Kamińskiej, która przestrzeliła, mając przed sobą tylko bramkarkę. Popełniliśmy dziś dwa błędy, które kosztowały nas utratę bramek. Mieliśmy momenty, kiedy przeważaliśmy, ale zabrakło nam postawienia kropki nad i. Szkoda przeplatania gry dobrej ze słabszą, gdzie raziliśmy stratami piłek i niedokładnymi podaniami. Teraz czeka nas analiza i tydzień pracy, w sobotę podejmiemy w meczu rewanżowym SMS i nie poddajemy się, wiemy, na co nas stać. W meczu w Olsztynie zagramy o pełną pulę. Będziemy dalej walczyć, pierwsza połowa półfinałów 0:2, drugą gramy u siebie. Nie mamy się czego bać, jesteśmy na swoim terenie.

Skład Stomilu: 32. Maja Bogacka, 16. Aleksandra Chaber, 4. Karolina Taranowska, 5. Martyna Żukowska, 15. Zuzanna Bielasta, Małgorzata Milewska, 10. Weronika Gadomska, 97. Wiktoria Fidurska (O. Czarnecka 48’), 17. Oliwia Korzec (B. Żukowska 76’), 23. Wiktoria Kowalczyk (O. Kamińska 52’), 9. Pola Olender.