Mamy awans do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Wygrywamy półfinałowe spotkanie z Romintą Gołdap 2:0 i tym samym meldujemy się w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Obie bramki dla Stomilu zdobył z rzutów karnych Igor Zapałowski.

Już w 6. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie zawodnicy „Dumy Warmii”. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Igor Zapałowski, wrzutka została zakończona strzałem na bramkę gości, ale bramkarz był na posterunku. Cztery minuty później zawodnicy Rominty sprawdzili czujność Konrada Syldatka strzałem sprzed pola karnego. W 17. minucie defensywa Stomilu zaspała i do doskonałej sytuacji strzeleckiej doszli goście, ale drugą skuteczną interwencją popisał się Konrad Syldatk. Niespełna dziesięć minut później z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukasz Borkowski, a wrzutkę zamknął Jakub Brdak, ale po jego uderzeniu futbolówka trafiła w poprzeczkę Rominty. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy sam na sam wyszedł Jakub Świerzbin, ale uderzył bardzo niecelnie. W 44. minucie goście postraszyli golkipera „Dumy Warmii” po raz drugi. Po strzale jednego z zawodników Rominty futbolówka odbiła się od defensora Stomilu i przeleciała tuż obok bramki. Była to ostatnia dogodna okazja w pierwszej części meczu, do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Po przerwie trener Adam Zejer zdecydował się na jedną korektę w składzie. Mateusz Powązka zastąpił na murawie Michała Bendyka. W 55. minucie z dystansu uderzył Igor Zapałowski, ale piłka przeleciała obok bramki. Osiem minut później dobrą sytuację miał Michał Mościński z Rominty, ale kolejny raz strzelił bardzo niecelnie w dogodnej sytuacji. Minutę później znaleźliśmy się w drugim polu karnym. Cofającą się piłkę zewnętrzną częścią stopy uderzył Zapałowski, jednak trafił tuż nad bramką. W 71. minucie faulowany w polu karnym był Mateusz Drabiszczak i sędzia wskazał na 11. metr. Do „jedenastki” podszedł Igor Zapałowski i pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. W 80. minucie arbiter ponownie odgwizdał rzut karny, tym razem faulowany był Jakub Brdak, a do „jedenastki” podszedł Igor Zapałowski i pewnym uderzeniem w dolny róg braki podwyższył na 2:0. Kilka minut później dogodną okazję miał Mateusz Powązka, ale trafił wprost w golkipera gości, Kamila Wołosa. Minutę przed końcem niecelnie główkował Jakub Brdak.

Do końca meczu nie było już więcej dogodnych sytuacji i Stomil II Olsztyn wygrał 2:0 półfinałowe starcie Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Dziękujemy za wsparcie Kibicom, którzy zdecydowali się oglądać spotkanie z trybun!

Wyrazy wdzięczności należą się również OSiR-owi Olsztyn za udostępnienie obiektu oraz wzorowe przygotowanie murawy!

Skład Stomilu II Olsztyn: 12. Konrad Syldatk (R. Olszewski 88′), 10. Jakub Brdak, 11. Jakub Banul, 14. Filip Szabaciuk (D. Drzewiecki 88′), 17. Mateusz Drabiszczak, 20. Michał Bendyk (M. Powązka 46′), 22. Adrian Morawski, 33. Łukasz Borkowski, 37. Hubert Szramka (O. Wojnach 73′), 45. Dominik Urban, 97. Igor Zapałowski.

Skład Rominty Gołdap: 1. Kamil Wołos, 4. Konrad Piwko, 5. Kamil Kłak (K. Słowicki 56′), 8. Mateusz Kułak, 9. Michał Mościński, 10. Mateusz Litwiński, 13. Tomasz Makowski, 16. Dawid Paszkowski (J. Sułczyński 80′), 18. Bartosz Prochorów, 20. Jakub Świerzbin (D. Ołów 46′), 21. Aleksander Popławski.

Żółte kartki dla Stomilu: Adam Zejer 61′ (trener).

Żółte kartki dla Rominty: Mateusz Litwiński 36′, Michał Mościński 50′, Aleksander Popławski 52′, Mateusz Kułak 87′.