Wygrana na pożegnanie z Fortuna 1. Ligą

W pożegnalnym meczu w Fortuna 1. Lidze wygrywamy 1:0 z Puszczą Niepołomice. „Duma Warmii” zajęła 16. miejsce na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2021/2022. Jedyną bramkę dla Stomilu zdobył Beniamin Czajka.

Pierwszy kwadrans minął bez większego zagrożenia z obu stron. Akcje rozgrywały się głównie w środku pola. W 21. minucie strzał sprzed pola karnego oddał numer 21, jednak futbolówka została zablokowana przez obrońców i wyszła na rzut rożny, po którym goście nie sprawili żadnego zagrożenia. Dwanaście minut przed końcem pierwszej połowy po zamieszaniu piłka przeleciał wzdłuż linii bramki Stomilu, ale szczęśliwie wynik pozostawał bezbramkowy.

W 38. minucie sytuację sam na sam mieli goście, ale futbolówkę spod nóg napastnika fenomenalnie wygarnął Kacper Tobiasz. Na kilka minut przed końcem pierwszej części gry z dystansu huknął Krzysztof Toporkiewicz, jednak niecelnie.  Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 0:0.

Po przerwie trener Piotr Jacek zdecydował się przeprowadzić jedną zmianę. Krzysztofa Toporkiewicza zastąpił Łukasz Moneta. W 58. minucie piłkarze „Dumy Warmii” mieli rzut wolny pod polem karnym rywala, ale piłka po uderzeniu Macieja Spychały opuściła plac gry. Pięć minut później fatalny błąd popełnił bramkarz Puszczy, Kewin Komar, który nieczysto trafił w piłkę, a w konsekwencji doprowadził do groźnej sytuacji Niestety, Łukasz Moneta nie zdołał skierować futbolówki do niemal pustej bramki przeciwnika. W 69. minucie kolejny raz znakomicie interweniował Kacper Tobiasz, który wybił strzał zawodnika Puszczy z linii bramowej. To kolejna fantastyczna interwencja młodego golkipera w tym sezonie.

Kwadrans przed końcem byliśmy świadkami kolejnego strzału z dystansu piłkarzy Stomilu. Tym razem uderzał Shun Shibata, ale wynik pozostawał bez zmian. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego w słupek trafił Szymon Kobusiński. 88. minucie pierwszą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu zdobył Beniamin Czajka. Pożegnalny mecz na zapleczu ekstraklasy zakończył się jednobramkowym zwycięstwem.

Skład Stomilu: 25. Kacper Tobiasz, 4 Reiman Wojciech, 5. Czajka Beniamin, 6. Straus Jonatan, 8. Spychała Maciej (J. Kisiel 59′), 15. Shibata Shun, 28. Dampc Maciej, 41. Lafrance Kevin, 44. Toporkiewicz Krzysztof (Ł. Moneta 46′), 77. Mikita Patryk (H. Sobol 90+1′), 88. Wójcik Filip (Guttiner 82′).

Skład Puszczy: 22. Komar Kewin, 4. Wojcinowicz Tomasz, 6. Pięczek Marcel, 9. Boguski Rafał, 11. Emile Thiakane (J. Bartosz 46′), 14. Serafin Jakub, 19. Górski Sebastian, 20. Cichoń Kacper, 21. Kobusiński Szymon, 70. Hajda Wojciech, 91. Kościelny Kamil.

Żółte kartki dla Stomilu: Zbigniew Małkowski 37′ (trener bramkarzy), Maciej Dampc 42′, Wojciech Reiman 84′.

Żółte kartki dla Puszczy: Emile Thiakane 26′, Kamil Kościelny 54′, Tomasz Wójcinowicz 65′.