Liga Makroregionalna U-19: Widzew – Stomil 6:2

Juniorzy Stomilu przegrali wyjazdowy mecz z Widzewem Łódź 2:6. Zespół Adama Zejera na dwie kolejki przed końcem stracił matematyczne szanse na zwycięstwo w swojej Lidze Makroregionalnej. Bramki dla „biało-niebieskich” zdobyli Adrian Morawski i Igor Zapałowski.

W 11. minucie nieuznana bramkę dla gospodarzy zdobył Damian Związek. Pierwszego prawidłowego gola zdobył Damian Związek z Widzewa, któremu asystował Jakub Juchacz. Było to jedyne trafienie w pierwszej części spotkania i na przerwę „Duma Warmii” schodziła z jednobramkową stratą.

Po przerwie Adam Zejer zdecydował się przeprowadzić jedną zmianę. Oskara Wojnacha zastąpił Szymon Walko. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych efektów, ponieważ Widzew szybko zdobył kolejne bramki. W 50. minucie do siatki trafił Jakub Juchacz, a trzy minuty później Kamik Machałek.

W 63. minucie bramkę z rzutu rożnego zdobył Adrian Morawski. W kolejnych minutach Widzew podwyższył swoje prowadzenie. W 73. i 85. minucie gole zdobyli rezerwowi, Mateusz Saganiak oraz Mateusz Gołda. W między czasie swoją drugą bramkę zdobył Damian Związek.

Dwie minuty przed końcem spotkania Igor Zapałowski ustalił wynik meczu uderzeniem z rzutu wolnego.

Skład Stomilu: 42. Olszewski Rafał, 3. Wojnach Oskar (Sz. Walko 46′), 11. Banul Jakub (M. Abramczyk 52′), 13. Powązka Mateusz, 17. Drabiszczak Mateusz (D. Kuształa 76′), 20. Bendyk Michał (M. Wołoszyn 52′), 22. Morawski Adrian, 33. Borkowski Łukasz, 45. Jędrzejczyk Igor, 77. Florek Bartosz, 97. Zapałowski Igor.

Skład Widzewa: 1. Kwiatkowski Kacper, 2. Starbała Sebastian, 4. Kaliński Kacper, 5. Wszołek Nikodem, 6. Najderek Dominik (P. Kowasz 62′), 7. Ciołak Bartłomiej (M. Gołda 67′), 8. Związek Damian (A. Wiśniewski 72′), 9. Juchacz Jakub (C. Cichal 75′). 14. Służałek Kacper (M. Daniecki 75′), 15. Jakubowski Kamil, 17. Machałek Kamil (M. Saganiak 58′).