Liga Makroregionalna U-19: Stomil Olsztyn – Huragan Morąg 2:0

Drużyna do lat 19 wygrała 2:0 mecz 11. kolejki Ligi Makroregionalnej z Huraganem Morąg. Bramkę dla „biało-niebieskich” zdobył Łukasz Borkowski, drugie trafienie to gol samobójczy.

Pierwszą groźną sytuację w 10. minucie stworzyli sobie zawodnicy Stomilu. Piłkę w pole karne wrzucił Jakub Banul, a z główki w poprzeczkę trafił Łukasz Borkowski. Kilka minut później z drugiego skrzydła dogrywał Bartosz Florek, a Mateusz Pajdak uderzył na bramkę Huraganu Morąg, ale piłka poleciała nad poprzeczką. 38. minuta to dośrodkowanie Łukasza Borkowskiego z rzutu rożnego, akcje strzałem zakończył Florek, ale uderzył tuż obok bramki. W 44. minucie po kontrze pierwszy strzał oddali piłkarze Huraganu, ale nie stworzyli nim większego zagrożenia. Do pierwszej połowy arbiter nie doliczył ani minuty i po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Trener Adam Zejer drugą połowę rozpoczął od zdecydowanej reakcji na boiskowe wydarzenia. Na boisku pojawiło się aż trzech świeżych zawodników. Kwadrans po przerwie z prawej strony piłkę w pole karne dograł Hubert Tomaszewski, a  Mateusz Drabiszczak miał wyśmienitą okazję, ale strzał z kilku metrów zablokowali obrońcy gości. Minutę później na bramkę Huraganu uderzał Michał Bendyk, ale strzelił zbyt lekko, w dodatku po ziemi i bramkarz nie miał żadnych problemów z obroną. Pierwsza bramka dla „Dumy Warmii” padła dopiero w 68. minucie. Krystian Skutnik doskonałym podaniem wypuścił Huberta Tomaszewskiego prawym skrzydłem, ten zgrał do Mateusza Drabiszczaka, który przekazał futbolówkę Łukaszowi Borkowskiemu, a ten z bliskiej odległości otworzył wynik spotkania.

W 70. minucie z ostrego kąta uderzał Bartosz Florek. Golkiper gości miał problemy z obroną tego centrostrzału i sparował piłkę na słupek. Kwadrans przed końcem rzut wolny w środku pola miała „Duma Warmii”. Ze stałego fragmentu dośrodkował Igor Zapałowski, ale wyszedł z tego kolejny centrostrzał i piłka przeleciała obok bramki gości. W 80. minucie po rzucie różnym główkował Mateusz Powązka, jednak bramkarz gości wyciągnął się niczym struna. Dwie minuty później uderzeniem z dystansu popisał się Krystian Skutnik. Piłka zmierzała w samo okienko bramki Huraganu, ale po raz kolejny na posterunku był Filip Sawicki.

Minutę przed końcem fatalny błąd popełnił bramkarz gości, Filip Sawicki, który poślizgnął się w polu karnym i stracił futbolówkę. Doskonałą sytuację miał Mateusz Powązka, ale piłkę z linii bramkowej wybił na rzut rożny obrońca Huraganu. Właśnie po tym stałym fragmencie w poprzeczkę trafił Bartosz Florek. W ostatniej akcji meczu uderzał Mateusz Drabiszczak, ale strzał zablokował jeden z defensorów Huraganu. Zablokował, jednak na tyle niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej bramki. Po tej sytuacji arbiter gwizdnął po raz ostatni i podopieczni Adama Zejera dopisują sobie w tabeli ważne trzy punkty.

Skład Stomilu : 42. Olszewski Rafał (B. Stankiewicz 46′), 3. Wojnach Oskar (K. Skutnik), 5. Kuleszo Patryk (D. Kuształa 85′), 8. Pajdak Mateusz (Sz. Walko 46′), 11. Banul Jakub (H. Tomaszkiewicz 55′), 17. Drabiszczak Mateusz, 20. Bendyk Michał (M. Wołoszyn 61′), 33. Borkowski Łukasz, 37. Abramczyk Marcel (M. Powązka 46′), 77. Florek Bartosz, 97. Zapałowski Igor.

Skład Huraganu: 1. Sawicki Filip, 4. Stefański Karol, 5. Cychlik Szymon, 7. Horbacz Szymon, 9. Koć Igor, 11. Piasecki Filip, 14. Michalski Przemysław (M. Grzegorzewski 75′), 19. Langowski Olivier, 21. Tumiel Michał, 22. Gotówko Remigiusz, 24. Katarzyński Kajetan.