Liga Makroregionalna U19: GKS Bełchatów – Stomil Olsztyn 6:3

W wyjazdowym spotkaniu 10. kolejki Ligi Makroregionalnej U19 Stomil Olsztyn przegrał 3:6 z GKS-em Bełchatów. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Bartosz Florek, Michał Bendyk i Mateusz Powązka.

W meczu z GKS-em z powodu choroby nie mogli zagrać Jakub Banul i Igor Jędrzejczyk, z urazami zmagają się Patryk Kuleszo i Riku Fujii, a kontuzjowany po meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski jest Dawid Drzewiecki.

Pierwsza połowa to nieznaczna dominacja miejscowego GKS-u. Gospodarze mieli kilka niezłych sytuacji i wynik spotkania w 11. minucie otworzył Jarosław Trzeboński. Juniorzy Stomilu nie pozostawali obojętni na boiskowe wydarzenia i już dwie minuty później wyrównał Michał Bendyk. W 26. minucie na 2:1 dla bełchatowian podwyższył Szymon Sarnik, a tuż przed przerwą trzecią bramkę zdobył Szymon Czyżewski. Na przerwę „Duma Warmii” mimo nie najgorszej gry schodziła z dwubramkową stratą.

Druga część spotkania rozpoczęła się dla Stomilu fatalnie. Bierną postawę defensywy wykorzystali goście i praktycznie z niczego zdobyli trzy bramki w ciągu niespełna czterech minut. Piłkę do siatki strzeżonej przez Rafała Olszewskiego wpakowali kolejno Szymon Czyżewski, Mateusz Kempski, Szymon Sarnik. Podopieczni Adama Zejera próbowali odrobić straty i już w 58. minucie bramkę na 2:6 zdobył Michał Bendyk, a pięć minut później trzecią i jak się okazało ostatnią bramkę w tym spotkaniu, strzelił Mateusz Powązka. Przez ostatnie dwa kwadranse zawodnicy Stomilu szukali kolejnych okazji, po których dwukrotnie trafili w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę obejrzał Jakub Brdak.

Na cztery mecze przed końcem rozgrywek, juniorzy Stomilu zajmują 4. miejsce w swojej Lidze Makroregionalnej, a do Escoli Varsovii, która zajmuje 1. miejsce, tracą pięć punków. Obie drużyny czeka spotkanie bezpośrednie.

Skład Stomilu Olsztyn: 42. Olszewski Rafał, 3. Wojnach Oskar (M. Pajdak 57′), 5. Skutnik Krystian (M. Powązka 46′), 10. Brdak Jakub, 14. Walko Szymon (H. Tomaszewski 66′), 17. Drabiszczak Mateusz, 20. Bendyk Michał, 33. Borkowski Łukasz, 37. Abramczyk Marcel, 77. Florek Bartosz, 97. Zapałowski Igor.

Skład GKS-u Bełchatów: 1. Wolankiewicz Mateusz, 6. Góralczyk Jeremiasz (F. Kwiecień 60′), 11. Przywara Oskar, 14. Trzeboński Jarosław, 16. Sarnik Szymon, 30. Stefaniak Norbert (M. Miarka 57′), 36. Kempski Mateusz (B. Rygała 60′), 59. Czyżewski Szymon, 65. Wenus Stanisław (J. Szczepaniak 60′), 69. Ochocki Sebastian (D. Kępniak 60′), 98. Kurzawa Ernest (D. Kmiecik 60′).

Żołte kartki dla Stomilu: Pajdak Mateusz 59′.

Żółte kartki dla GKS-u: Mateusz Kempski 28′, Stefaniak Norbert 34′, Ochocki Sebastian 42′, Czyżewski Szymon 71′, Kmiecik Dawid 85′, Sarnik Szymon 87′.

Czerwona kartka dla Stomilu: Jakub Brdak 90+2′.