Przegrywamy z Sandecją Nowy Sącz

Przegrywamy spotkanie 31. kolejki Fortuna 1. Ligi z Sandecją Nowy Sącz. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Łukasz Zjawiński z rzutu karnego.

W 4. minucie Maciej Spychała sfaulował jednego z zawodników Sandecji i już na początku spotkania rzut karny mieli gospodarze. Do „jedenastki” podszedł Łukasz Zjawiński i strzałem w środek bramki dał „biało-czarnym” prowadzenie. W pierwszym kwadransie piłkarze Stomilu trzykrotnie próbowali zagrozić gospodarzom po stałych fragmentach gry, ale bezskutecznie. W 25 minucie po rzucie rożnym blisko zdobycia drugiej bramki byli zawodnicy Sandecji, ale na całe szczęście piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Dominika Budzyńskiego. Pięć minut przed końcem kolejny rzut rożny mieli „biało-niebiescy”, dośrodkowanie strzałem zakończył Kevin Lafrance, jednak nie stworzył nim większego zagrożenia. W 43. minucie z kilku metrów głową uderzał Jakub Zych, ale fantastyczną interwencją popisał się Dominik Budzyński. Była to ostatnia groźna sytuacja w pierwszej połowie i do przerwy Stomil przegrywał 0:1 z Sandecją w Nowym Sączu.

Początek drugiej części spotkania toczył się pod dyktando „Dumy Warmii”, ale w dalszym ciągu brakowało najważniejszego, czyli bramki. W 64. minucie „biało-niebiscy” mieli ósmy rzut rożny w tym meczu, ale kolejny raz nie oddaliśmy nawet celnego strzału po stałym fragmencie gry. Kwadrans przed końcem po rzucie rożnym główkował Czajka, ale uderzył wysoko nad poprzeczką. Minutę przed końcem spotkania sprzed pola karnego uderzał Łukasz Moneta, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Większość drugiej części spotkania to festiwal niecelnych podań, strzałów i dośrodkowań z obu stron, a to oznacza że z Nowego Sącza wracamy bez punktów.

Skład Stomilu: 1. Budzyński Dominik, 5. Czajka Beniamin, 6. Straus Jonatan (Ł. Moneta 46′), 41. Lafrance Kevin, 14. Szabaciuk Filip (M. Dampc 51′), 33. Tecław Jakub, 15. Shibata Shun, 8. Spychała Maciej (W. Reiman 46′), 88. Wójcik Filip (J. Kisiel 85′), 11. Sobol Hubert (M. Fundambu 73′), 77. Mikita Patryk.

Skład Sandecji: 31. Pietrzkiewicz Dawid, 5. Szufryn Dawid, 6. Fall Elhadji Maissa, 15. Koffie Gershon (R. Janicki 87′), 17. Nawotka Tomasz, 23. Zych Jakub (R. Kobryń 72′), 24. Słaby Kamil, 27 Chmiel Damian, 29. Zjawiński Łukasz, 33. Kasprzak Bartłomiej, 70. Kosakiewicz Łukasz (B. Szczepanek 72′).

Żółte kartki dla Stomilu: brak.

Żółte kartki dla Sandecji: Łukasz Zjawiński 37′, Kamil Słaby 60′, Łukasz Kosakiewicz 69′.