Liga Makroregionalna U19: Stomil Olsztyn – Ursus Warszawa 3:1

Drużyna do lat 19 wygrała spotkanie 9. kolejki Ligi Makroregionalnej z Ursusem Warszawa. Bramki dla „biało-niebieskich” zdobyli Michał Bendyk, Igor Zapałowski oraz Bartosz Florek.

Już w 3. minucie z piłką minął się Igor Zapałowski i z kontrą ruszył Mateusz Dobosz z Ursusa, futbolówka trafiła do Oliwiera Osińskiego, który uderzył niecelnie. Juniorzy Stomilu pierwszą groźną sytuację stworzyli w 14. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Igor Zapałowski, a uderzenie głową oddał Igor Jędrzejczyk, ale bramkarz Ursusa sparował futbolówkę na rzut rożny. Dwie minuty później piłkę z prawego skrzydła wrzucił w pole karne Bartosz Florek, a dośrodkowanie na bramkę zamienił Michał Bendyk i piłkarze Stomilu wyszli na prowadzenie. W 24. minucie tuż przed polem karnym faulowany był Bendyk. Do rzutu wolnego podszedł Igor Zapałowski i pewnym uderzeniem podwyższył na 2:0. 10 minut przed końcem pierwszej połowy Jakub Brdak zagrał futbolówkę w środek pola karnego, skąd uderzenie oddał Bartosz Florek, ale na posterunku był bramkarz przyjezdnych. Więcej groźnych sytuacji w pierwszej połowie już nie zobaczyliśmy i na przerwę Stomil schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej części spotkania inicjatywę zdecydowanie przejęli goście. Zawodnicy Stomilu mieli problem z wymienieniem kilku celnych podań i musieli zamknąć się we własnym polu karnym. Kilka minut po przerwie rzut rożny mieli goście. Pilka po centrze wypadła przed pole karne, skąd uderzył Osiński Oliwier, jednak pewnie interweniował bramkarz Stomilu, Rafał Olszewski, który zmienił Bartosza Stankiewicza w przerwie meczu. W 60. minucie z kilku metrów minimalnie nad poprzeczką uderzył Ksawery Uszko, a po chwili goście mieli rzut wolny pod polem karnym Stomilu. Stały fragment gry został wykonany niemal idealnie, ale na wysokości zadania stanął Rafał Olszewski.

Pierwszy celny strzał dla Stomilu w drugiej połowie oddał Oskar Wojnach, jednak nie stworzył nim większego zagrożenia. Minutę później z kontrą wyszedł Ursus. Jeden z zawodników gości wrzucił piłkę, która przecięła całe pole karne, jednak na nasze szczęście nikt nie zamknął tego dośrodkowania. Na 12. minut przed końcem meczu zawodnicy Stomilu mieli rzut z autu pod polem karnym gości. Piłka spadła na 10. metr skąd uderzył Łukasz Borkowski, ale źle trafił w piłkę i z piątego metra zaczynał Ursus. Po chwili uderzeniem z dystansu popisał się Mieszko Maciejewski, ale bramkarz „Dumy Warmii” wybił piłkę na rzut rożny. Po wspomnianym stałym fragmencie gry bramkę kontaktową dla warszawiaków zdobył Krzysztof Komorowski. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę przejął Jakub Brdak i piłkarze Stomilu ruszyli z kontrą. Okazje na bramkę strzałem w długi róg zamienił Bartosz Florek i tym samym zamknął mecz. Dwie minuty później arbiter gwizdnął po raz ostatni i „Duma Warmii” dopisuje trzy punkty do ligowej tabeli.

Skład Stomilu: 92. Stankiewicz Bartosz (R. Olszewski 46′), 10. Brdak Jakub, 11. Banul Jakub (M. Powązka 56′), 14. Walko Szymon (O. Wojnach 70′), 17. Drabiszczak Mateusz, 20. Bendyk Michał (P. Kuleszo 82′), 33. Borkowski Łukasz, 37. Abramczyk Marcel, 45. Jędrzejczyk Igor, 77. Florek Bartosz, 97. Zapałowski Igor.

Skład Ursusa: 1. Pawlak Franciszek, 3. Dwórnik Aleksander, 5. Komorowski Krzysztof, 6. Kowalczyk Jakub, 11. Osica Adam (H. Kobuciński 59′), 15. Dobosz Mateusz (M. Maciejewski 65′), 31. Tuchowski Jakub, 33. Osiński Oliwier (B. Zając 65′), 43. Piętka Kacper (D. Skowroński 69′), 47. Wierucki Hubert (S. Nowak 46′), 88. Uszko Ksawery (B. Ponikowski 69′).

Żółte kartki dla Stomilu: Igor Zapałowski 85′.

Żółte kartki dla Ursusa: Krzysztof Komorowski 87′.