W obozie rywala – GKS Tychy

Do meczu z GKS-em Tychy zostało już dosłownie kilka godzin. Przed dzisiejszym (28.04.2022 r., godzina 20:30) spotkaniem przyjrzeliśmy się bliżej naszemu rywalowi.

Historia spotkań

W meczach ligowych z GKS-em Tychy graliśmy do tej pory 17 razy. Nasz bilans spotkań z GKS-em to sześć zwycięstw, sześć remisów oraz pięć porażek.

Ostatnie spotkanie z tyszanami, to mecz 13. kolejki Fortuna 1. Ligi trwającego sezonu. „Duma Warmii” jesienią pokonała GKS na ich boisku 2:1. Wynik meczu otworzył w 9. minucie Maciej Dampc, a 20 minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Moneta. W drugiej połowie gospodarze mieli rzut karny, który zmarnował Łukasz Grzeszczyk. Honorową bramkę dla tyszan w szóstej minucie doliczonego czasu gry zdobył Gracjan Jaroch.

Sytuacja kadrowa

Do dyspozycji trenera Jarosława Zadylaka dostępni będą wszyscy zawodnicy z wyjątkiem kontuzjowanego Miłosza Pawlusińskiego. 18-latek zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie podczas meczu kontrolnego z czeskim SFC Opava.