Wygrywamy 2:0 w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Stomil II Olsztyn wygrał 2:0 ćwierćfinałowe spotkanie Wojewódzkiego Pucharu Polski z IV-ligową Polonią Lidzbark Warmiński. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Bartosz Florek i Jakub Brdak.

Pierwsza część meczu toczyła się głównie w środku pola, a groźniejsze sytuacje stwarzali sobie piłkarze Stomilu. Wynik spotkania w 10. minucie otworzył Bartosz Florek. Przy bramce nie popisał się bramkarz Marceli Łukasiak, który de facto złapał piłkę, jednak wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła do siatki. Następna groźna akcja to dopiero 35. minuta. Sam na sam bramkarzem wychodził Jakub Brdak, ale zderzył się z bramkarzem, a sędzia… jak gdyby nigdy nic puścił grę. W konsekwencji dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Jakub Banul, ale obrońca gości wybił piłkę niemal z linii bramkowej. Trzy minuty później znakomitą okazję zmarnował Piotr Karłowicz z Polonii. Chwilę przed przerwą na 2:0 podwyższył Jakub Banul, jednak arbiter dopatrzył się spalonego i bramka została anulowana. Po pierwszych 45 minutach „biało-niebiescy” prowadzili z IV-ligowcem 1:0.

Po wznowieniu gry dobre dośrodkowanie Florka próbował wykorzystać Łukasz Borkowski, który kilku metrów uderzył nad poprzeczką. W 62. minucie idealnym zagraniem popisał się Dawid Drzewiecki, a podanie na bramkę zamienił Jakub Brdak i „biało-niebiescy” prowadzili już 2:0. Kwadrans przed końcem meczu w polu karnym faulowany był jeden z zawodników Stomilu i sędzia pokazał na 11. metr. Do rzutu karnego podszedł Igor Zapałowski, jednak przestrzelił i wynik pozostawał bez zmian. Goście przez pozostałą część spotkania próbowali gonić wynik, ale bezskutecznie, sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Wygrywamy 2:0 z IV-ligową Polonią Lidzbark Warmiński i zaliczamy pewny awans do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Skład Stomilu: 12. Syldatk Konrad, 10. Brdak Jakub, 11. Banul Jakub, 17. Drabiszczak Mateusz, 20. Bendyk Michał, 28. Drzewiecki Dawid, 33. Borkowski Łukasz, 37. Abramczyk Marcel, 45. Jędrzejczyk Igor, 77. Florek Bartosz, 97. Zapałowski Igor.

Skład Polonii: 97. Łukasiak Marceli, 4. Świder Hubert, Szymański Paweł, 9. Wierzbowski Daniel, 15. Szczerba Kacper, 17. Wanda Piotr, 18. Wojciechowski Wojciech, 19. Dziemidowicz Wojciech, 23. Dajnowski Kamil, 70. Oleszko Krystian, 99. Karłowicz Piotr.

Żółte kartki dla Stomilu: Igor Zapałowski, Konrad Syldatk.

Żółte kartki dla Polonii: Wojciech Wojciechowski.