Wygrywamy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0

Wygrywamy na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:o! Bramkę dla Stomilu zdobył z rzutu karnego Łukasz Moneta.

Pierwszą groźną sytuację mogli mieć gospodarze, ale podanie na dobieg było zbyt mocne i Kacper Tobiasz zażegnał niebezpieczeństwo. W 9. minucie z kontrą wyszli zawodnicy „Dumy Warmii”. Sobol rozrzucił piłkę na lewą stronę do Karola Żwira, ale skutecznie interweniował obrońca „Górali”. W 30. minucie kolejny raz interweniował Kacper Tobiasz, który wybronił strzał… głową. Pięć minut przed przerwą Joan Roman uderzył sprzed pola karnego, ale na nasze szczęście piłka uderzyła w słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. Minutę później Merebashvili zgrywał piłkę w środek pola karnego, ale podanie przeciął Karol Żwir i gospodarze mieli rzut rożny. Z kolei w 44. minucie to my mieliśmy rzut wolny pod bramką rywala. Po dośrodkowaniu Maciej Spychały piłka wyszła na rzut rożny i mieliśmy kolejny stały fragment gry. Do przerwy bezbramkowo remisujemy w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem.

Po przerwie trenerzy obu drużyn nie zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. W 55. minucie po konsultacji VAR z boiska został wyrzucony Rafał Remisz. Pozostałe 30. minut będziemy grali w osłabieniu. W 60. minucie dobre podanie mógł wykorzystać Biliński, ale akcje wybiciem na rzut rożny przeciął Jonatan Straus. W 70. minucie z dystansu spróbował Żwir, ale piłka przeleciała obok bramki. Minutę później z kontrą wyszli piłkarze Podbeskidzia, ale sytuację sam na sam obronił Kacper Tobiasz i nadal wynik pozostaje remisowy. W 74. minucie faulowany w polu karnym był Karol Żwir. Do „jedenastki” podszedł Łukasz Moneta i pewnie umieścił piłkę w siatce. 15 minut przed końcem prowadzimy z Podbeskidziem 1:0. Pięć minut przed końcem z rzutu rożnego dobrze strzelał jeden z zawodników „Górali”, ale ponownie obronił Kacper Tobiasz i piłka wyszła na kolejny rzut rożny, po którym z kontrą wyszedł Łukasz Moneta, ale bezskutecznie. Po chwili kolejną okazję mieli gospodarze. Z daleka strzelał Juan Roman, ale kolejny raz fenomenalnie interweniował Tobiasz, który sparował piłkę na słupek. Arbiter dolicza siedem minut do drugiej części spotkania.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Wygrywamy 1:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tym samym nadal tracimy trzy punkty do bezpiecznej pozycji.

Skład Stomilu: 25. Tobiasz Kacper, 6. Jonatan Straus, 3. Remisz Rafał, 8. Spychała Maciej (W. Reiman 76′), 10. Żwir Karol, 11. Sobol Hubert (B. Czajka 88′), 15. Shibata Shun, 28. Dampc Maciej, 33. Tecław Jakub, 41. Lafrance Kevin, 88. Wójcik Filip (Ł. Moneta 63′).

Skład Podbeskidzia: 32. Igonen Matvei, Moreno Augusto, 3. Wypych Mateusz, 6. Kowalski – Haberek Maciej (M. Janota 83′), 7. Frelek Dominik (D. Polkowski 67′), 9. Biliński Kamil, 11. Celtik Yigit Emre, 20. Merebashvili (K. wełniak 76′), 21. Simonsen Jeppe, 23. Misztal Marcel (J. Bieroński 76′), 33. Roman Olle Joan Angel.

Żółte kartki dla Stomilu: brak

Żółte kartki dla Podbeskidzia: Maciej Kowalski – Haberek 74′.

Czerwone kartki dla Stomilu: Rafał Remisz 55′, Kacper Tobiasz*

*czerwona kartka została przyznana po końcowym gwizdku za niesportowe zachowanie