Liga Makroregionalna U19: Stomil – Jagiellonia 5:3

Drużyna do lat 19 wygrywa w Olsztynie 5:3 z Jagiellonią Białystok. Bramki dla Stomilu zdobyli: Bartosz Florek, Jakub Banul, Igor Zapałowski (hat-trick).

Od pierwszych minut podopieczni trenera Adama Zejera ruszyli do ataku, co zostało zwieńczone golami. Pierwszą bramkę zdobył Bartosz Florek, na 2:0 podwyższył z rzutu wolnego Igor Zapałowski, a trzeciego gola zdobył Jakub Banul, który zszedł z lewego skrzydła i uderzeniem po ziemi wpakował piłkę do siatki. Po dobrym początku przyszła chwila rozluźnienia, którą wykorzystali goście. Pierwsza bramka dla Jagiellonii padła po uderzeniu z bocznego sektora boiska, kilka minut później gola kontaktowego zdobyli piłkarze Jagiellonii i zrobiło się nerwowo. Na przerwę „Duma Warmii” schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie w drużynie Stomilu z boiska zszedł bramkarz, Rafał Olszewski, a zastąpił go Bartosz Stankiewicz. Pierwszą bramkę po przerwie zdobył Igor Zapałowski, który z rzutu wolnego wpakował piłkę w okienko bramki rywala. Kilkanaście minut przed końcem spotkania Bartosz Florek oddał dwa bardzo groźne strzały, ale na posterunku był bramkarz Jagiellonii. W końcówce meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego próbowali kolejno Fujii i Brdak, ale golkiper ponownie dobrze interweniował. Trzecia i ostatnia bramka dla Jagiellonii padła po zejściu z bocznego sektora do środka boiska i mocnym uderzeniu pod poprzeczkę. Kilka minut przed końcem meczu w polu karnym faulowany był Jakub Brdak i sędzia wskazał na 11. metr. Do „jedenastki” podszedł Igor Zapałowski, który pewnym uderzeniem ustalił wynik na 5:3.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni, zdobywamy pewne trzy punkty z Jagiellonią Białystok. Aktualnie drużyna do lat 19 zajmuje 1. miejsce w swoim Makroregionie, jednak nasi rywale swoje spotkania rozegrają dopiero jutro.

Skład Stomilu: 42. Olszewski Rafał (B. Stankiewicz 46′), 10. Brdak Jakub, 11. Banul Jakub, 17. Drabiszczak Mateusz, 20. Bendyk Michał, 28. Drzewiecki Dawid, 33. Borkowski Łukasz, 37. Abramczyk Marcel, 45. Jędrzejczyk Igor, 77. Florek Bartosz, 97. Zapałowski Igor.

Skład Jagiellonii: 12. Danielczyk Mateusz, 3. Kuźma Aleksander, 5. Morawski Szymon, 8. Zięba Adam, 11. Kul Mateusz, 15. Baran Szymon, 17. Karpiński Jakub, 18. Baranowski Mateusz, 26. Celmer Mateusz, 36. Sękulski Gracjan, 37. Bajko Dawid.