Liga Makroregionalna: Stomil Olsztyn – Escola Varsovia 1:3

Drużyna do lat 19 przegrywa mecz 7. kolejki Ligi Makroregionalnej z Escolą Varsovią. To pierwsza porażka juniorów Stomilu w bieżącym sezonie. Bramkę dla „Dumy Warmii” zdobył Igor Zapałowski.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, gdy w 13. minucie sytuację sam na sam z golkiperem zmarnował Gracjan Grot. Minutę później uderzeniem z niemal połowy boiska odpowiedział Patryk Kuleszo, jednak futbolówka przeleciała tuż nad bramką Escoli. W 23. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stomilu, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Igor Zapałowski. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadzili goście. W pierwszej części spotkania zawodnicy Escoli oddali jeszcze kilka groźnych strzałów, jednak nieskutecznie. Do przerwy Stomil remisuje z Escolą 1:1.

W 62. minucie po strzale z ostrego kąta na prowadzenie wyszli piłkarze Escoli. Kilka minut później na 1:3 podwyższył Damian Budzich, który mocnym uderzeniem umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki. W ostatnich minutach gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji. Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Stomil przegrywa 1:3 z Escolą Varsovią.

Drużyna Adama Zejera po 7. kolejkach zajmuje 3. miejsce w grupie A Ligi Makroregionalnej.

Skład Stomilu: 42. Olszewski Rafał, 5. Kuleszo Patryk (O. Wojnach 57′), 10. Brdak Jakub, 11. Banul Jakub (M. Wołoszyn 70′), 17. Drabiszczak Mateusz (M. Banul 65′), 28. Drzewiecki Dawid (Sz. Walko 53′), 33. Borkowski Łukasz, 37. Abramczyk Marcel, 45. Jędrzejczyk Igor, 77. Florek Bartosz (B. Powązka 65′), 97. Zapałowski Igor.

Skład Escoli: 1. Molga Mikołaj, 2. Jasina Mateusz, 4. Lewandowski Miłosz, 5. Patorski Tomasz, 6. Ślendak Bartosz, 7. Dakowicz Kacper (D. Budzich 60′), 8. Michalski Marcel (W. Chłopecki 82′), 9. Grot Gracjan (D. Zagórski 75′), 10. Grachal Dawid (A. Stankowski 78′), 15. Ziarek Adrian (F. Felszer 85′), 16. Zieliński Bartosz.

Żółte kartki dla Escoli: Patorski Tomasz 45′, Ślendak Bartosz 65′.