Liga Makroregionalna: MOSP Białystok – Stomil Olsztyn 0:2

Drużyna trenera Adama Zejera wygrywa kolejny wiosenny mecz Ligi Makroregionalnej. Tym razem zespół do lat 19 pokonał 2:0 MOSP Białystok. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Bartosz Florek oraz Igor Zapałowski.

Trener Adam Zejer na początku spotkania dał odpocząć podstawowym zawodnikom Stomilu, Jakubowi Brdakowi oraz Jakubowi Banulowi, którzy mecz z MOSP-em Białystok rozpoczęli na ławce rezerwowych. W pierwszej połowie gospodarze postawili na zdecydowaną obronę własnej bramki i gre z kontry. Z tego powodu w pierwszej części spotkania nie obejrzeliśmy praktycznie żadnej groźnej akcji z obu stron i pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Po przerwie na boisko weszli Jakub Brdak oraz Kuba Banul, którzy rozruszali grę ofensywną drużyny. Pierwsza bramka dla „biało-niebieskich” padła w 76. minucie, po kombinacyjnym rozegraniu Brdak-Banul futbolówka trafiła na skrzydło do Mateusza Drabiszczaka, który dośrodkował na głowę Bartosza Florka, a ten pewnie wpakował piłkę do bramki przeciwnika. Na dziewięć minut przed końcem spotkania sam na sam z bramkarzem wyszedł Jakub Brdak, który został sfaulowany przez golkipera MOSP-u Białystok. W konsekwencji sędzia pokazał na 11. metr i ukarał Kacpra Radziszewskiego czerwoną kartką. Rzut karny na bramkę zamienił Igor Zapałowski i tym samym ustalił wynik spotkania na 2:0.

Stomil pozostaje niepokonany i zajmuje 1. miejsce w Lidze Makroregionalnej, druga Escola Varsovia traci do „Dumy Warmii” jeden punkt, jednak ma zaległe spotkanie 5. kolejki z Ursusem Warszawa. Już za tydzień w Olsztynie zagramy właśnie z Escolą Varsovią Warszawa.

Skład Stomilu: 42. Olszewski Rafał, 3. Wojnach Oskar (J. Banul 52′), 17. Drabiszczak Mateusz, 20. Bendyk Michał (J. Brdak 52′), 22. Morawski Adrian, 28. Drzewiecki Dawid (P. Kuleszo 89′), 33. Borkowski Łukasz, 37. Abramczyk Marcel, 45. Jędrzejczyk Igor, 77. Florek Bartosz (R. Fujii 89′), 97. Zapałowski Igor.

Skład MOSP Białystok: 12. Radziszewski Kacper, Turczewski Szymon (B. Stojaniuk 86′), 3. Grzęda Patryk, 4. Sosnowski Krystian, 6. Giesko Bartłomiej (O. Zieniewicz 70′), 8. Wilczewski Mateusz (S. Łupieński 88′), 9. Rutkowski Kacper (P. Michalski 70′), 10. Wołosik Jakub (J. Kiryłowicz 82′), 15. Buzun Adam, 18. Malita Kacper (F. Dąbrowski 68′), 77. Hładunik Dawid (E. Charkiewicz 90′).

Żółte kartki dla Stomilu: Jakub Brdak 69′, Drzewiecki Dawid 80′.

Żółte kartki dla MOSP Białystok: Szymon Turczewski 69′.

Czerwona kartka dla MOSP Białystok: Kacper Radziszewski 81′.