Wygrywamy z Miedzią Legnica 2:1!

Wygrywamy spotkanie 27. kolejki Fortuna 1. Ligi z Miedzią Legnica 2:1. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Maciej Dampc i Patryk Mikita. Do Olsztyna wracamy z trzema punktami.

Obie drużyny od początku ruszyły do zmasowanych ataków. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie zawodnicy Miedzi, ale na nasze szczęście futbolówka przeleciała tuż obok bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. Kilka minut później bardzo złą decyzję podjął golkiper Miedzi, który wyszedł przy dośrodkowaniu aż na granicę pola karnego, co spróbował wykorzystać Jonatan Straus. Niestety, piłka po uderzeniu z dystansu trafiła w słupek pustej bramki, nadal 0:0. W 20. minucie bramkę zdobyli zawodnicy „Miedzianki”, ale sędzia błyskawicznie interweniował, bowiem zawodnik znajdował się na wyraźnym spalonym. W kolejnych akcjach piłkarze Stomilu próbowali przedostać się pod bramkę gospodarzy za pomocą długich podań – jak widać po wyniku – bezskutecznie. Z kolei większość strzałów gospodarzy, lądowała poza światłem bramki, aż do doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Wtedy piłka trafiła do Nemanji Mijuskovicia, który wpakował futbolówkę do siatki Stomilu. Po tej bramce sędzia zakończył pierwszą połowę, na półmetku przegrywamy 0:1.

Pierwszy kwadrans po przerwie minął pod znakiem niecelnych strzałów obu drużyn. W 74. minucie po wrzutce, Patryk Mikita trafił w słupek bramki strzeżonej Pawła Lenarcika. To już drugi słupek w dzisiejszym meczu. Na dziesięć minut przed końcem po rzucie rożnym do wyrównania doprowadza Maciej Dampc! Walczymy dalej! W 84.miucie sędzia dyktuje rzut karny dla „Dumy Warmii”, za moment staniemy przed szansą wyjścia na prowadzenie. Patryk Mikita wykorzystuje jedenastkę i na pięć minut przed końcem spotkania prowadzimy z liderem Fortuna 1. Ligi, Miedzią Legnica. Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Wygrywamy z Miedzią Legnica 2:1 i do Olsztyna wracamy z trzema punktami. Tym samym przerywamy passę „Miedzianki”, która od 17 ligowych spotkań była niepokonana.

Skład Stomilu: 25. Kacper Tobiasz, 3. Rafał Remisz (M. Dampc 72′), 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Czajka Benjamin (K. Lafrance 46′), 6. Straus Jonatan, 8. Spychała Maciej (H. Sobol 55′), 10. Żwir Karol, 13 Moneta Łukasz, 15. Shibata Shun (W. Reiman 46′), 88. Wójcik Filip (K. Toporkiewicz 72′), 77. Mikita Patryk.

Skład Miedzi: 1. Lenarcik Paweł, 8. Moya Martinez Victor (B. Garcia 87′), 13. Aurtenethte Borde Joan, 18. Zapolnik Kamil, 20. Tront Damian, 23. Carolina Jurich 25. Mijusković Nemanja, 59. Lehaire Medhi (S. Matuszek 78′), 70. Śliwa Maciej, 71. Makuch Patryk (K. Drzazga 78′), 99. Gammelby Jens Martin.

Żółte kartki dla Stomilu: Jonathan Simba Bwanga 65′, Grzegorz Lech (asystent trenera) 84′, Karol Żwir 90+5′.

Żółte kartki dla Miedzi: Medhi Lehaire 57′, Jurich Carolina 81′, Bruno Garcia 90+5′.