Wygrywamy z Mrągowią Mrągowo 3:0!

Wygrywamy 3:0 w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z IV-ligową Mrągowią Mrągowo. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Jakub Brdak (dwie) i Łukasz Borkowski.

Na prowadzenie szybko, bo już w 3. minucie wyszli piłkarze Stomilu. Jakub Brdak wykorzystał zagranie Dominika Urbana z bocznego sektora boiska i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Drugi celne uderzenie po wrzutce oddał ponownie Brdak, ale golkiper gości był na posterunku. W 15. minucie znów dobrą sytuację miał Kuba Brdak, jednak defensor Mrągowii wybił futbolówkę lecącą do pustej bramki. Kilka minut później błąd popełnił bramkarz Stomilu, Dominik Budzyński, który minął się z piłką, ale po chwili – na całe szczęście – naprawił swoją pomyłkę, wybijając piłkę na aut. 27. minuta to strzał, który wylądował na poprzeczce Mrągowii, autorstwa Dawida Drzewieckiego. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy drugą bramkę zdobył Jakub Brdak. Prowadzimy już 2:0! Do przerwy kilka okazji mieli piłkarze z Mrągowa, ale większość strzałów lądowała poza światłem bramki lub w rękach Dominika Budzyńskiego.

Tuż po przerwie na 3:0 podwyższył Łukasz Borkowski, a asystę zaliczył Dominik Urban, coraz pewniejsze prowadzenie II drużyny Stomilu. Kilka minut później dobrą sytuację zmarnował Kuba Brdak i w dalszym ciągu prowadzimy 3:0. Chwilę przed końcem spotkania bramkę dla drużyny gości zdobył Bah Mahamadou, ale był na spalonym i wynik pozostawał bez zmian. Do końca meczu padło jeszcze kilka strzałów, ale żaden nie stworzył realnego zagrożenia dla bramkarzy obu ekip. Sędzia gwiżdże po raz ostatni, wygrywamy z Mrągowią Mrągowo 3:0 i zapewniamy sobie awans do ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Żółte kartki dla Stomilu: Dawid Drzewiecki 27′, Dominik Urban 51′, Jakub Brdak 60′, Powązka Mateusz 70′, Bartosz Florek 78′.

Skład Stomilu Olsztyn: 1. Budzyński Dominik, 10. Brdak Jakub (B. Florek 62′) 11. Banul Jakub (M. Wołoszyn 72′), 14. Urban Dominik (M. Powązka 70′), 17. Drabiszczak Mateusz (H. Tomaszkiewicz 85′) 22. Morawski Adrian, 28. Dawid Drzewiecki, 33. Borkowski Łukasz (P. Kuleszo 80′), 37. Abramczyk Marcel (O. Wojnach 62′), 45. Jędrzejczyk Igor, 97. Zapałowski Igor.

Skład Mrągowii Mrągowo: 1. Jakub Stachowiak, 7. Piotr Chmielewski (D. Pietkiewicz 60′), 9. Bah Mahamadou (K. Trypucki 84′), 10. Barszczewski Mateusz, 11. Wypniewski Piotr (M. Jarguz 72′), 14. Kosek Eryk (D. Glinka 81′) 18. Adam Bognacki, 31. Błędowski Piotr, 56. Walendykiewicz Kacper, 66. Kudlak Rafał, 77. Bojarowski Wiktor (K. Jaskólski 77′).