Liga Makroregionalna U19: Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 3:1

W sobotę drużyna Stomilu Olsztyn do lat 19 wygrała w Lidze Makroregionalnej 3:1 z Widzewem Łódź. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Igor Zapałowski, Mateusz Drabiszczak i Jakub Banul.

Spotkanie zaczęło się świetnie dla młodych piłkarzy Stomilu, ponieważ już w pierwszym kwadransie za dwie żółte kartki boisko opuścił Marcel Przybylski. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie stworzyli Bartosz Florek i Mateusz Drabiszczak, ale rywale zażegnali niebezpieczeństwo, wybijając piłkę z linii bramkowej. Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie bramkę z rzutu wolnego zdobył Igor Zapałowski. W 74. minucie goście odpowiedzieli trafieniem Bartłomieja Ciołaka. Jednak remis nie utrzymywał się zbyt długo, ponieważ trzy minuty później po centrostrzale bramkę na 2:1 strzelił Mateusz Drabiszczak. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Jakub Banul.

Po 5. kolejkach drużyna prowadzona przez trenera Adama Zejera zajmuje 1. miejsce w lidze (zaległy mecz ma Escola Varsovia).

Skład Stomilu: 42. Olszewski Rafał, 3. Wojnach Oskar (M. Bendyk 54′), 10. Brdak Jakub (K. Maluchnik 80′), 11. Banul Jakub, 17. Drabiszczak Mateusz, 22. Morawski Adrian, 28. Drzewiecki Dawid, 33. Borkowski Łukasz, 37. Abramczyk Marcel, 77. Florek Bartosz (M. Wołoszyn 60′), 97. Zapałowski Igor.

Skład Widzewa: 1. Kwiatkowski Kacper, 2. Starbała Sebastian (C. Cichal 65′), 3. Przybylski Marcel, 4. Kaliński Marcel, 5. Najderek Dominik (N. Wszołek 45′), 9. Juchacz Jakub, 10. Przybułek Filip, 14. Służałek Kacper (P. Kowasz 80′), 15. Jakubowski Kamil, 19. Karwacki Filip (B. Ciołak 60′), 21. Saganiak Mateusz (K. Trenkner 46′).