Przegrywamy z Odrą Opole 1:2

W 26. kolejce Fortuna 1. Ligi przegrywamy 1:2 z Odrą Opole. Bramki dla drużyny przeciwnej zdobyli Łukasz Kędziora i Dawid Czapliński. Jedynego gola dla „Dumy Warmii” zdobył Merveille Fundambu.

Pierwszy kwadrans przebiegał pod dyktando „Dumy Warmii”, co zostało udokumentowane kilkoma strzałami i stałymi fragmentami gry. Najgroźniejszą sytuację stworzył Krzysztof Toporkiewicz, który zza „16” uderzył z woleja tuż nad poprzeczką. Kilka minut później identycznie uderzył ponownie Toporkiewicz, ale tym razem piłkarze Odry zablokowali to uderzenie i futbolówka wyszła na rzut rożny.

Goście swój pierwszy strzał oddali dopiero w 24. minucie, jednak poleciał wysoko nad bramką. Pierwszy celny strzał rywali zakończył się bramką. Na 0:1 strzelił Łukasz Kędziora po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 41. minucie z dystansu próbował Patryk Mikita, ale pewnie interweniował Błażej Sapielak. Trzy minuty później z groźną akcją wychodzili zawodnicy Odry Opole, ale Jonathan Simba przytomnie zażegnał niebezpieczeństwo. Do przerwy 1:0 prowadzi Odra Opole.

Po przerwie dobrą sytuację miał Filip Wójcik, ale rywal skutecznie uniemożliwił mu oddanie strzału. W 56. minucie świetną sytuację zmarnował Łukasz Moneta, ale ponownie na posterunku był Bartosz Sapielak. Minutę później z główki próbował Patryk Mikita. W 60. minucie piłkarze Odry Opole oddali drugi celny strzał w tym spotkaniu, niestety zakończył się on drugą straconą bramką. Na 0:2 podwyższył Dawid Czapliński. Zawodnicy „Dumy Warmii” nie przestawali atakować, w 61. minucie z dystansu uderzał Fundambu, jednak golkiper rywali niepewnie, ale skutecznie obronił jego strzał. Na 20. minut przed końcem z dystansu uderzył Łukasz Moneta, ale piłka poleciała nad poprzeczką. W 70. minucie czerwoną kartkę obejrzał Maciej Spychała. Na kwadrans przed końcem spotkania z kilku metrów nad poprzeczką główkował Kevin Lafrance.

77. minuta to strzał Łukasza Monety z rzutu wolnego, który obronił bramkarz gości, ale piłka odbiła się w stronę pola karnego, co wykorzystał Fundambu. Na kilkanaście minut przed końcem spotkania strzelamy bramkę kontaktową. W 83. minucie strzał z rzutu wolnego fantastycznie obronił Kacper Tobiasz. Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Przegrywamy z Odrą Opole 1:2.

Skład Stomilu: 25. Tobiasz Kacper, 3. Remisz Rafał, 8. Spychała Maciej, 10. Żwir Karol, 11. Sobol Hubert (M. Fundambu 46′), 13. Moneta Łukasz, 14. Szabaciuk Filip (M. Dampc 64′), 22. Bwanga Jonathan Simba, 41. Lafrance Kevin, 44. Toporkiewicz Krzysztof (F. Wójcik 46′), 77. Mikita Patryk (J. Tecław 75′).

Skład Odry: 90. Sapielak Bartosz, 2. Żemło Piotr, 4. Kędziora Łukasz, 5. Niziołek Rafał (M. Pawlik 83′), 9. Miknic Tomas (M. Spychała 72′), 11. Czapliński Dawid (A. Piech 83′), 15. Kostrzycki Konrad, 17. Marzec Mateusz (C. Sauczek 90′), 47. Klimek Antoni (M. Tkocz 72′), 66. Trojak Miłosz, 94. Nowak Konrad.

Żółte kartki dla Stomilu: Maciej Spychała 23′, Krzysztof Toporkiewicz 24′, Kevin Lafrance 32′, Maciej Spychała 71′ (druga żółta kartka), Karol Żwir 80′.

Żółte kartki dla Odry: Piotr Żemło 38′, Miłosz Trojak 49′, Tomas Mikinic 63′, Łukasz Kędziora 69′, Konrad Kostrzycki 76′, Mateusz Marzec 85′, Mateusz Spychała 86′.

Czerwona kartka dla Stomilu: Maciej Spychała 71′ (dwie żółte kartki).