Reprezentacja Polski U20 przegrała z Czechami 0:2. Grał Kacper Tobiasz

Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała mecz z Czechami 0:2 w ramach Elite League. W drugiej połowie bramki „biało-czerwonych” strzegł golkiper Stomilu Olsztyn, Kacper Tobiasz.

Nasi południowi sąsiedzi na prowadzenie wyszli już w pierwszej połowie, po bramce Marka Ichy. Na drugą część spotkania trener Miłosz Stępiński postanowił wpuścić z ławki Kacpra Tobiasza, który między słupkami zmienił Kacpra Bieszczada. Druga bramka dla reprezentacji Czech padła w 60. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przy którym 19-letni bramkarz nie mógł zrobić zbyt wiele.

Kilka minut później ponownie do groźnej okazji doszli Czesi, ale na raty interweniował golkiper „Dumy Warmii” i sytuacja została uspokojona. Kwadrans przed końcem spotkania po strzale gospodarzy piłka uderzyła w słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. 89. minuta to groźny strzał zza linii 16. metra, autorstwa Vojtecha Novaka, jednak bramkarz Stomilu był na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później arbiter gwizdnął po raz ostatni. „Biało-czerwoni” przegrywają z reprezentacją Czech 0:2.