Liga makroregionalna U19: Stomil – GKS Bełchatów 3:3

W 3. kolejce ligi makroregionalnej drużyna prowadzona przez Adama Zejera zremisowała 3:3 z GKS-em Bełchatów. Zespół z jedną wygraną i dwoma remisami zajmuje obecnie 3. miejsce w lidze.

Wynik spotkania otworzyli zawodnicy „Dumy Warmii”. Pierwszą bramkę zdobył Bartosz Florek po asyście Jakuba Brdaka w 22′. Osiem minut później na 2:0 podwyższył Michał Bendyk, a asystował mu Łukasz Borkowski. Ostatni kwadrans pierwszej połowy był dla naszej drużyny mniej szczęśliwy. Rywale odrobili dwubramkową stratę, a na listę strzelców w drużynie gości wpisali się: Jeremiasz Góralczyk i Sarnik Szymon.

W drugiej połowie na prowadzenie wyszli goście, dzięki bramce Marcela Żegoty. Na dwie minuty przed końcem spotkania do wyrównania doprowadzili juniorzy Stomilu. W polu karnym gości faulowany był Jakub Brdak, a Igor Zapałowski pewnie wykorzystał jedenastkę. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3 i podziałem punktów.

Skład Stomilu Olsztyn: 42. Olszewski Rafał, 3. Wojnach Oskar, 10. Brdak Jakub, 17. Drabiszczak Mateusz, 20. Bendyk Michał, 22. Morawski Adrian, 28. Drzewiecki Dawid, 33. Borkowski Łukasz, 45. Skutnik Krystian (J. Banul 46′), 77. Florek Bartosz, 97. Zapałowski Igor.

Skład GKS-u Bełchatów: 1. Retyk Adam, 6. Góralczyk Jeremiasz (D. Kmiecicki 82′), 14. Bartkiewicz Maciej, 16. Sarnik Szymon, 27. Miarka Mateusz (Sz. Czyżewski 23′), 30. Kurzydlak Dominik (K. Frączyk 75′), 65. Żegota Marcel (F. Kwiecień 85′), 67. Kępniak Dawid, 7. Rygała Bartłomiej (D. Woźniakowski 46′), 96. Rubajczyk Domini, 98. Kurzawa Ernest.

Żółte kartki dla Stomilu: Mateusz Drabiszczak 17′, Morawski Adrian 33′.

Żółte kartki dla GKS-u: Dominik Rubajczyk 52′, Jeremiasz Górlaczyk 58′, Dominik Kurzydlak 64′, Dawid  Woźniakowski 87′, Szymon Czyżewski 87′, Ernest Kurzawa 89′.