Przegrywamy z GKS-em Jastrzębie 0:3

W zaległym spotkaniu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi przegrywamy 0:3 z GKS-em Jastrzębie. Dwie bramki dla drużyny gości zdobył Marek Fabryk, jedną Wojciech Łaski.

W 10. minucie z dystansu uderzał jeden z piłkarzy Stomilu, ale piłka wyszła na rzut rożny, po którym został oddany pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Bliscy zdobycia pierwszej bramki byli „biało-niebiscy”, gdy Kevin Lafrance z kilku metrów uderzał na bramkę Bartosza Negebauera, który pewnie obronił strzał naszego defensora. Kilka minut później znakomicie z powietrza uderzył Jakub Kisiel, ale ponownie dobrze interweniował golkiper przyjezdnych. W 20. minucie zza 16 metra uderzał Tomasz Tymosiak, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później ponownie zza pola karnego próbował Tymosiak, ale tym razem piłka przeleciała obok bramki. Okolica 30. minuty to kolejny strzał piłkarzy „Dumy Warmii”. Próbował Patryk Mikita, ale kolejny raz piłka została zablokowana i wyszła na rzut rożny.

Na 10. minut przed przerwą arbiter po długiej analizie VAR podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę  wykorzystał Marek Fabry. Przed przerwą na prowadzenie wychodzi GKS Jastrzębie.

Chwilę po rozpoczęciu sędzia ponownie po długiej interwencji VAR sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił ponownie Marek Fabryk. W 65. minucie na 0:3 podwyższył Wojciech Łaski. Jeszcze kilkukrotnie bramce rywala zagrażali piłkarze „Dumy Warmii”, ale żadna piłka nie wpadła do siatki. Trzy punkty jadą do Jastrzębia-Zdroju.

Skład Stomilu Olsztyn: 25. Kacper Tobiasz, 4. Reiman Wojciech (F. Wójcik 71′), 6. Straus Jonatan, 7. Tymosiak Tomasz, 10. Żwir Karol, 13. Moneta Łukasz (F. Szabaciuk 82′), 28. Maciej Dampc (J. Tecław 45′), 41. Lafrance Kevin, 44. Toporkiewicz Krzysztof (M. Fundambu 45′), 63. Kisiel Jakub (H. Sobol 29′), 77. Mikita Patryk.

Skład GKS-u Jastrzębie: 31. Bartosz Neugabauer, 2. Mateusz Bodnarenko, 4. Szymon Zalewski (Ł. Gajda 84′), 5. Vladyslav Okronchunk, 7. Wojciech Łaski, 10. Farid Ali, 11. Marek Fabry, 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński (R. Borkała 84′), 20. Olivier Podhorin, 30. Łukasz Zejdler.

Żółte kartki dla Stomilu: Krzysztof Toporkiewicz 28′, Maciej Dampc 34′, Merveille Fundambu 79′, Tomasz Tymosiak 90+3′.