Wygrywamy z ŁKS-em Łódź 2:0

Wygrywamy na wyjeździe 2:0 z ŁKS-em Łódź. Niezwykle ważne trzy punkty jadą do Olsztyna. Obie bramki dla „biało-niebieskich” strzelił Patryk Mikita.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 15. minucie piłkarze ŁKS-u, jednak groźne podanie w pole karne znakomicie przeciął Simba i piłka wyszła na rzut rożny. Pięć minut później ponownie piłkarze ŁKS-u zagrozili bramce „Dumy Warmii”. Piłka po strzale z dystansu obiła poprzeczkę, a następnie z bliskiej odległości została wpakowana do siatki. Bramka nie została jednak uznana, ponieważ zawodnik łódzkiego klubu był na pozycji spalonej.

Minutę później z dystansu odpowiedział Wojciech Reiman, ale piłka została zablokowana i wyszła na rzut rożny. W 34. minucie piłkarze Stomilu wyprowadzili znakomity kontratak, ale ponownie obronił Kozioł. W doliczonym czasie gry bramkę na 1:0 po rzucie rożnym zdobył Patryk Mikita. Na przerwę z prowadzeniem zeszli „biało-niebiescy”.

Po zmianie stron, arbiter po interwencji VAR-u przyznał czerwoną kartkę Nacho Monsalve. Od 57. minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika. 70. minuta to kolejna kontra „Dumy Warmii”, do jej finalizacji zabrakło jednak odrobinę precyzji. Na 10 minut przed końcem, groźny strzał oddał zawodnik gospodarzy, ale futbolówka została zablokowana i wyszła na rzut rożny. W 84. minucie Kacper Tobiasz znakomicie obronił strzał głową gospodarzy. Wynik na tablicy nadal 1:0 dla Stomilu Olsztyn. W 86. minucie drugą bramkę zdobywa PATRYK MIKITA. Na cztery minuty przed końcem spotkania wygrywamy 2:0 z ŁKS-em Łódź. Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza sześć minut. Ostatni gwizdek sędziego. Wygrywamy z ŁKS-em 2:0. Trzy punkty jadą do Olsztyna!

Skład Stomilu: 25. Kacper Tobiasz, 4. Reiman Wojciech, 6. Straus Jonatan, 7. Tymosiak Tomasz, 10. Żwir Karol, 13. Moneta Łukasz (H. Czajka 80′), 22. Bwanga Jonathan Simba, 41. Lafrance Kevin, 44. Toporkiewicz Krzysztof (M. Fundambu 66′), 63. Kisiel Jakub (H. Sobol 66′), 77. Mikita Patryk (H. Szramka 90′).

Skład ŁKS-u: 56. Marek Kozioł, 27. Mateusz Bąkowicz (M. Kowalczyk 83′), 23. Jan Kuźma, 28. Mieszko Lorenc, 9. Samu Corral, 27. Nacho Monsalve, 11. Javi Moreno, 20. Pirulo, 21. Ricardiho, 26. Bartosz Szeliga, 19. Michał Trąbka.

Żółte kartki dla Stomilu: Adrian Stawski 15′ (trener), Jakub Kisiel 35′, Karol Żwir 35′, Krzysztof Toporkiewicz 64′, Tomasz Tymosiak 74′, Patryk Mikita 89′, Jonathan Simba Bwanga 90′.

Żółte kartki dla ŁKS-u: Javi Moreno 35′, Samuel Coral 49′,

Czerwone kartki dla ŁKS-u: Nacho Monsalve 57′, Marcin Pogorzała 72′ (trener).