Stomil wygrywa trzeci sparing

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali swój trzeci sparing w przygotowaniach do rundy wiosennej. „Biało-niebiescy” wygrali tym razem 1:0 z Legionovią Legionowo.

Olsztyńscy piłkarze rozegrali tym razem sparing z III-ligowym zespołem z Legionowa. Bramkę na wagę zwycięstwa dla „Dumy Warmii” strzelił w 40′ Wojciech Reiman. Był to trzeci zwycięski sparing, po kolejnym mikrocyklu, który w tym tygodniu odbywał się na obiektach w Olsztynie.

Piłkarze Stomilu grali skutecznie, realizując swoje założenia. To trzeci z rzędu mecz bez straconej bramki.

Trener Adrian Stawski planował wystawić ponownie dwie jedenastki, natomiast z problemów zdrowotnych nie zagrał Krzysztof Bąkowski oraz z powodu urazu Filip Szabaciuk. Na początku drugiej połowy kontuzji doznał Jakub Mysiorski, w jego miejsce ponownie na boisku pojawił się Patryk Mikita.
I połowa: 12. Konrad Syldatk – 10. Karol Żwir, 22. Jonathan Simba Bwanga, 33. Jakub Tecław, 6. Jonatan Straus – 88. Filip Wójcik, 4. Wojciech Reiman, 7. Tomasz Tymosiak, 44. Krzysztof Toporkiewicz, 13. Łukasz Moneta – 77. Patryk Mikita.
II połowa: 12. Konrad Syldatk – 28. Maciej Dampc, 33. Jakub Tecław, 3. Rafał Remisz, 5. Beniamin Czajka – 29. Bartosz Florek, 8. Maciej Spychała, 63. Jakub Kisiel, 15. Shibata Shun, 70. Merveille Fundambu – 97. Jakub Mysiorski, (51′ – 77. Patryk Mikita).

Piłkarze Stomilu w przyszłym tygodniu dalej będą przygotowywać się na obiektach w Olsztynie. Niestety, odwołany został sparing, który miał się odbyć 05.02. z II-ligowymi Wigrami Suwałki. W to miejsce „biało-niebiescy” rozegrają grę wewnętrzną na dwie jedenastki.