Stomil wygrywa drugi sparing

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali swój drugi sparing w przygotowaniach do rundy wiosennej. „Biało-niebiescy” wygrali 2:0 z Sokołem Ostróda.

Na zakończenie drugiego obozu przygotowawczego w Mrągowie, olsztyńscy piłkarze rozegrali tym razem sparing z II-ligowym zespołem z Ostródy. Bramki dla „Dumy Warmii” strzelili w 45′ Shun Shibata oraz w 85′ Rafał Remisz.

Większość spotkania przeważali piłkarze Stomilu, choć ze względu na dość trudne warunki, wiele okazji do strzelenia bramek nie było. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Łukasz Moneta i Wojciech Reiman.

Trener Adrian Stawski wystawił na ten mecz ponownie dwie jedenastki:
I połowa: 31. Krzysztof Bąkowski – 14. Filip Szabaciuk, 28. Maciej Dampc, 33. Jakub Tecław, 6. Jonatan Straus – 10. Karol Żwir, 4. Wojciech Reiman, 11. Jakub Kisiel, 15. Shun Shibata, 13. Łukasz Moneta – 77. Patryk Mikita.
II połowa: 12. Konrad Syldatk – 88. Patryk Jakubczyk, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Beniamin Czajka – 89. Dominik Urban, 7. Tomasz Tymosiak, 29. Sebastian Kamiński, 70. Merveille Fundambu, 97. Jakub Mysiorski – 37. Jakub Kmita.

Piłkarze Stomilu od przyszłego tygodnia będą przygotowywać się na obiektach w Olsztynie. Kolejny sparing rozegrają w sobotę, 29.01. w Giżycku, a rywalem będzie III-ligowa Legionovia Legionowo.