Stomil wygrywa pierwszy sparing

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali swój pierwszy mecz w 2022 roku. „Biało-niebiescy” wygrali 2:0 z Mamrami Giżycko.

Na zakończenie pierwszego obozu przygotowawczego w Mrągowie, olsztyńscy piłkarze rozegrali sparing z III-ligowym zespołem z Giżycka. Bramki dla „Dumy Warmii” strzelili w 3′ Patryk Mikita oraz w 37′ Shun Shibata. W 64′ natomiast rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Spychała.

Trener Adrian Stawski wystawił na ten mecz dwie jedenastki:
I połowa: 31. Krzysztof Bąkowski – 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus – 11. Sebastian Rugowski, 4. Wojciech Reiman, 15. Shun Shibata, 44. Krzysztof Toporkiewicz, 13. Łukasz Moneta – 77. Patryk Mikita.
II połowa 12. Konrad Syldatk – 5. Szymon Nowicki, 3. Rafał Remisz, 22. Jonathan Simba Bwanga, 29. Sebastian Kamiński – 88. Filip Wójcik, 8. Maciej Spychała, 70. Merveille Fundambu, 97. Jakub Mysiorski, 37. Artur Amroziński – 55. Hubert Sobol.

Piłkarze Stomilu spotkają się ponownie w poniedziałek na treningu, który odbędzie się na olsztyńskich Dajtkach. We wtorek natomiast zaczną drugi obóz przygotowawczy w Mrągowie, który zakończy sparing z II-ligowym Sokołem Ostróda.