Dużo goli, lecz „Duma Warmii” bez punktów. Stomil – Podbeskidzie 2:4

W zaległym meczu 12. kolejki Fortuna I Ligi, Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:4 (2:3). Bramki dla „biało-niebieskich” zdobyli Łukasz Moneta i Karol Żwir.

Spotkanie, z powodów przerw w dostawie prądu wywołanych warunkami pogodowymi rozpoczęło się z 10-minutowym opóźnieniem. Stomil źle rozpoczął mecz po szybkiej utracie dwóch bramek w 4′ i 9′ strzelonych przez Kamila Bilińskiego, przegrywaliśmy już 0:2. Chwilę później, Biliński po raz kolejny trafił do siatki „biało-niebieskich”, jednak dogrywający mu kolega z zespołu znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. W 23′ kolejne trafienie dla gości zaliczył Merebeshvili, podwyższając na 3:0. W pierwszej połowie „Duma Warmii” zdołała odpowiedzieć trafieniami Łukasza Monety i Karola Żwira i na przerwę zespół Adriana Stawskiego schodził z nadzieją na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

Po przerwie tempo meczu spadło, a wynik, trafieniem na 2:4 ustalił w 66′ meczu Bieroński. Z powodu czerwonej kartki dla Karola Żwira, od 75′ spotkania, piłkarze Stomilu grali w osłabieniu.

W poniedziałek (25.10) okazja do rewanżu. Na stadionie przy Piłsudskiego w Olsztynie, Stomil zagra z Sandecją Nowy Sącz. Początek meczu o godz. 18:00.

Stomil Olsztyn – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:4 (2:3)
bramki: 26′ Łukasz Moneta, 35′ Karol Żwir – 4′, 9′ Kamil Biliński, 23′ Giorgi Merebaszwili, 66′ Jakub Bieroński
żółte kartki: Fundambu, Szabaciuk, Żwir, Mikita – Frelek, Bonifacio, Roginić, Bieroński.
czerwona kartka: 75′ Żwir (Stomil)
sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok)

Składy:

Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk (31′ – 1. Dawid Smug) – 14. Filip Szabaciuk (65′ – 88. Filip Wójcik), 33. Jakub Tecław, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus – 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała (84′ – 97. Jakub Mysiorski), 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu (66′ – 17. Patryk Zych), 13. Łukasz Moneta (84′ – 11. Piotr Pyrdoł) – 77. Patryk Mikita.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Martin Polaček – 2. Ezequiel Bonifacio, 3. Mateusz Wypych, 44. Julio Rodríguez, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 17. Titas Milašius (77′ – 99. Kacper Wełniak) – 33. Joan Román (46′ – 22. Kacper Gach), 8. Michał Janota (46′ – 15. Jakub Bieroński), 7. Dominik Frelek, 20. Giorgi Merebaszwili (68′ – 95. Marko Roginić) – 9. Kamil Biliński (90′ – 10. Dawid Polkowski).