Stomil Mental (#9)

Sezon 2020/2021 dobiega końca. Pierwszoligowa drużyna naszego klubu zakończyła rozgrywki. Jeden, ostatni mecz do rozegrania został zespołowi U17 występującemu w Centralnej Lidze Juniorów. W najbliższą sobotę u siebie zmierzymy się z Jagiellonią Białystok. Od stycznia podopieczni Adama Zejera są objęci dodatkowym treningiem mentalnym, który prowadzę, więc jest to doskonały moment, by opisać i podsumować ten aspekt pracy z juniorami Stomilu Olsztyn.

W początkowym etapie przeprowadziliśmy 5 sesji zajęć teoretycznych, podczas których rozmawialiśmy o kluczowych aspektach przygotowania psychologicznego piłkarza. Szukaliśmy wspólnie podstaw do niezachwianej pewności siebie, poprzez specjalne ćwiczenia rozwijaliśmy koncentrację uwagi oraz budując zaufanie pomiędzy graczami wzmacnialiśmy więzi zespołowe. Drugi etap mojej pracy z zespołem Stomilu U17 to aktywne uczestnictwo w wybranych treningach zespołu. W zaplanowanych częściach treningu pracowaliśmy nad utrzymywaniem koncentracji w ćwiczeniach z piłką oraz zaproponowaliśmy zawodnikom podstawowe techniki relaksacyjne. Kilku wybranych przez klub graczy jest dodatkowo objętych współpracą indywidualną.

W rozgrywkach drużyna pokazuje wielką siłę charakteru. Potrafili podnieść się przegrywając w thrillerze na inaugurację z Polonią warszawa, czy przywieźć 3 punkty z nowoczesnego ośrodka treningowego Legii Warszawa. Czasem przeciwnicy przewyższają nas umiejętnościami stricte piłkarskimi, jednak my nadrabiamy to wielką wolą zwycięstwa i siłą zespołu. Co ważne, nasz skład opiera się na zawodnikach z Olsztyna i pobliskiego regionu. W części pozostałych drużyn scauting w tym roczniku obejmuje już cały kraj. To świetnie pokazuje jak dobrze w tych rozgrywkach radzą sobie nasi chłopcy.

Jestem zadowolony z nastawienia, które mój zespół zaprezentował w dotychczasowych meczach. Zgodnie z planem koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu i wychodzimy na niego pewni swego. Nadal liczymy się w grze o wygranie tej ligi, jednak kilka momentów, w których traciliśmy koncentrację i popełnialiśmy proste błędy, doprowadziły do tego, że musimy oglądać się na wyniki innych meczów – w ten sposób występy drużyny podsumowuje trener Adam Zejer.

Sytuacja w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U17 jest taka, że pomimo tylko jednego meczu do rozegrania rozgrywki wciąż możemy zakończyć zarówno na 1, jak i 5 miejscu. Nigdy w historii klubu nasza drużyna nie wywalczyła tak dużej liczby punktów. Bez względu jednak na ostateczne miejsce w tabeli ci chłopcy wygrali już teraz znacznie więcej. Poczucie własnej wartości zdobyte w konfrontacji z najlepszymi rówieśnikami w kraju będzie procentować w przyszłości. Daje im to pewność, że mogą osiągnąć wiele. Przy ich wielkiej ochocie do pracy i rozwoju, możemy być spokojni o ich przyszłość. A wraz z nimi o przyszłość młodzieżowców Stomilu Olsztyn. Oby w najbliższych latach nadal był to klub, którego siła, tak jak za swoich najlepszych lat, będzie opierać się na silnych młodych chłopakach z regionu Warmii i Mazur.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij