Po punkty | Odra Opole – Stomil Olsztyn

W piątek (5.03.) w ramach 19. kolejki Fortuna 1 Liga naszym przeciwnikiem będzie Odra Opole. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

W minionej kolejce nasza drużyna uległa na własnym boisku GKS-owi Tychy 1:2. Dzięki takiemu wynikowi zespół z Tychów zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci zaledwie dwa punkty do miejsca gwarantującego awans. Wynik tego spotkania nie odzwierciedla jednak tego, co działo się na boisku.

W spotkaniu z zespołem z Tychów, Stomil długimi fragmentami prowadził grę i stwarzał sytuacje, których jednak nie potrafił wykorzystać. Wykorzystał jedną, która niestety na niewiele się zdała. Pocieszeniem może być to, że zdobył ją nasz nowy zawodnik, czyli Adrian Szczutowski. Po bramce z Sokołem Ostróda w sparingu, zdobył też swojego pierwszego gola w lidze w barwach Stomilu.

Odra Opole plasuje się obecnie na ósmym miejscu w tabeli, ale ma do rozegrania jeden zaległy mecz z Widzewem Łódź, który zajmuje miejsce tuż za drużyną z Opola. Dzięki siedmiu wygranym i czterem remisom Odra zgromadziła w tym sezonie dwadzieścia pięć punktów. Stomil ma ich dwadzieścia. Jeśli chodzi o porażki, to opolanie przegrali sześć spotkań, przy ośmiu porażkach naszego zespołu. Patrząc na dorobek strzelecki naszego rywala – nie wygląda on okazale. Opolanie zdobyli w tym sezonie 17 goli, a ich najlepszym strzelcem jest Konrad Nowak, który zdobył cztery bramki.

W ostatnim spotkaniu Odra zmierzyła się w Łodzi z ŁKS-em. Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie i w pierwszej połowie mieli przewagę. W drugiej części to goście zaczęli przeważać, a po błędzie Arkadiusza Malarza zdobyli gola, który przywrócił nadzieję na chociażby punkt. Łodzianie do końca spotkania bronili się przed atakami Odry i ostatecznie wymęczyli zwycięstwo 2:1.

Jeśli chodzi o historię pojedynków pomiędzy oboma zespołami, to wygląda ona zdecydowanie lepiej dla naszego zespołu. Z siedmiu pojedynków stoczonych pomiędzy oboma zespołami, nasza drużyna wygrała pięć. Jeden mecz zakończył się remisem, i także tylko raz z trzema punktami spotkanie kończyła Odra Opole. Ta jedyna porażka miała miejsce właśnie w tym sezonie. W związku z tym po przegranej przed własną publicznością, Stomil będzie chciał zrewanżować się na boisku rywala.

Przypomnijmy, że piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00. Mecz będzie można obejrzeć w telewizji internetowej IPLA.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij