Pierwszy ligowy wyjazd w tym roku | Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn

Kilka minut po godzinie 10:00 zawodnicy Stomilu Olsztyn udali się na pierwszy, ligowy mecz wyjazdowy w tym roku. Aby dojechać do Nowego Sącza „Duma Warmii” przejechać musi prawie sześćset kilometrów.

Zimą drużynę wzmocnili zawodnicy głównie z rezerw. Wśród nich jest m.in. Dominik Urban. Dwudziestojednoletni pomocnik urodził się w Olsztynie, a jego pierwszym klubem był Stomil. W czwartoligowych rezerwach Sandecji wystąpił w czternastu meczach.

W przerwie zimowej klub opuścili – brazylijski pomocnik Thiago (dziewiętnaście występów w Fortuna 1 Liga, dwa gole), który podpisał kontrakt z Cracovią oraz Hubert Maślanka. Sezon z głowy ma już na pewno Bartłomiej Kasprzak. Pomocnik Sandecji podczas styczniowego sparingu ze Stalą Mielec zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie co powoduje, iż zawodnik pauzować będzie osiem miesięcy. Rok wcześniej tego zawodnika spotkała podobna kontuzja.

Tydzień temu Sandecja zremisowała 2:2 z GKS-em Tychy. Jednym ze strzelców bramek był dobrze znany w Stomilu Dominik Kun. W ostatnich pięciu spotkaniach drużyna Tomasza Kafarskiego aż trzykrotnie zdobywała gole z rzutów karnych, a pierwsze połowy Sandecja dwukrotnie schodziła na przerwę prowadząc oraz remisując i raz przegrywając.

Kurs, że Stomil strzeli gola w obu połowach wynosi 3,95.

– Mocną stroną Sandecji są stałe fragmenty gry – mówił na czwartkowej, przedmeczowej konferencji bramkarz Stomilu Olsztyn, Piotr Skiba. – W tym tygodniu na zajęciach skupialiśmy się na tym aspekcie gry. Nie możemy patrzeć na przeciwnika, tylko na siebie.

Kurs, że do trzydziestej minuty spotkania Stomil strzeli bramki wynosi 3,9.

Pełen zapis konferencji znajduje się w filmie poniżej.

Początek spotkania Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn w sobotę, siódmego marca, o godz. 19:10.