Dwie bramki w dwie minuty | Żalgiris Wilno – Stomil Olsztyn 2:0

W sobotnim sparingu rozegranym w hali BFA Arena w Wilnie Stomil Olsztyn przegrał z litewskim Żaligirsem Wilno 0:2.

• Żalgiris Wilno – Stomil Olsztyn 2:0 (0:0)

1:0 – Uzėla (64), 2:0 – Vidémont (k) (66)

Žalgiris: (skład wyjściowy) Berkovec – Mikoliūnas, Uzėla, Bolha, Slijngard, Kuklys, Simkus, Vorobjovas, Vareika, Vidémont, Ennin.

Stomil:
I połowa: Leszczyński – Straus, Remisz, Bondarenko, Bucholc, Tecław, zawodnik testowany, Pałaszewski, Hinokio, Niedziela, zawodnik testowany.

II połowa: Skiba – M. Gancarczyk, Tarasenko, Mosakowski, Kubáň, Hajda, W. Gancarczyk, Molloy, Skrzecz, Sobczak, zawodnik testowany.

Dla białoruskiego trenera Żalgirisu, Alaksieja Bahy, był to pierwszy mecz jako szkoleniowca wileńskiej drużyny. Na początku przeważali zawodnicy naszego zespołu, ale z czasem przewagę uzyskali gospodarze. Stomil stracił piłkę po rozegraniu rzutu autowego inicjując akcję lewą stroną. Richlord Ennin przedarł się w pole karne, wygrał pojedynek z Olegiem Tarasenko i posłał futbolówkę przed pole karne do Domantasa Simkusa. Piotr Skiba obronił jego strzał, ale dobitka Karolisa Uzėli była już skuteczna i od 64. minuty Żalgiris prowadził 1:0. Niespełna minutę później Hugo Vidémont został sfaulowany przez golkipera „Dumy Warmii” i sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość podwyższając rezultat z rzutu karnego.