Mile będziemy wspominać tegoroczną Piłkarską Galę WMZPN, która odbyła się w Mrągowie. W drugiej edycji Stomil Olsztyn zwyciężył aż w sześciu kategoriach: Sponsor Roku, Młodzieżowiec Roku, Drużyna Roku, Trener Roku, Piłkarz Roku, Człowiek Roku. 

Ponadto wyróżniono dwie osoby związane w przeszłości z naszym klubem – ś.p. Alojzego Jarguza (miał duże zasługi w odbudowie piłki nożnej w Olsztynie) oraz Rafała Gikiewicza (bramkarz Stomilu w 2010 roku).

Sponsor Roku: Budimex SA
Młodzieżowiec Roku: Jakub Mosakowski
Drużyna Roku: Stomil Olsztyn
Trener Roku: Piotr Zajączkowski
Piłkarz Roku: Grzegorz Lech
Człowiek Roku: Michał Brański

– To był bardzo udany rok dla Stomilu – komentował Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, Marek Łukiewski. – W poprzedniej edycji chyba żadna statuetka nie powędrowała do klubu z Piłsudskiego. Stomil był na skraju upadku, a w tym momencie jest zupełnie odwrotnie dzięki temu, że właścicielem został Michał Brański. Klub utrzymał się w pierwszej lidze, a teraz biało-niebiescy są bardzo ustabilizowani finansowo oraz organizacyjnie. Bardzo dobrze sportowo zaczął sezon. Teraz były trochę gorsze wyniki, ale obyśmy rozmawiali tylko o takich problemach Stomilu.

Fotorelacja Pawła Piekutowskiego