Dreszczowiec do ostatnich minut | MKS Korsze – Stomil II Olsztyn 2:3

Do ostatnich minut ważyły się losy spotkania w Korszach, gdzie drugi zespół Stomilu Olsztyn mierzył się z MKS-em. Ostatecznie to „Duma Warmii” zwyciężyła pokonując gospodarzy 3:2.

• MKS Korsze – Stomil II Olsztyn 2:3 (2:1)

0:1 – Niedziela (2), 1:1 – Kozłowski (k) (8), 2:1 – Flis (30), 2:2 – Tecław (72), 2:3 – Cetnarski (90 + 1).

MKS: Mielnik – Solecki, Pi. Sawicki, Krajewski, M. Gąsiorowski – Piwiszkis (79 Bukowski), Flis, Harasim, Jędrzejewski (74 Siwek), Kozłowski –  Trafarski (71 Gwizdek)

Stomil II: Leszczyński – Mosakowski, Głowacki (67 Jurczak), Tecław, Kowalski, Baran (73 Landowski), Rak (65 Pozo-Venta), Dziemidowicz, Cetnarski (92 Jońca), Niedziela, Molloy (55 Rudnik).

Żółte kartki: Krajewski, Solecki, Jędrzejewski (MKS) – Leszczyński, Kowalski, Landowski (Stomil).

Pierwszy gol padł po niespełna stu dwudziestu sekundach. Eric Molloy krótko odegrał na prawe skrzydło do Wojciecha Dziemidowicza, który zacentrował w pole karne, gdzie znajdowali się Szymon Rak oraz Bartłomiej Niedziela. Szymon Rak nie trafił w piłkę, ale wyręczył go Bartłomiej Niedziela pokonując bramkarza gospodarzy z okolic piątego metra. Był to pierwszy kontakt z piłką naszego zawodnika. Wyrównanie padło kilka minut później. Krzysztof Piwiszkis przechwycił futbolówkę przed polem karnym i popędził w stronę bramki Michała Leszczyńskiego. Piłkarz MKS-u chciał ominąć wychodzącego w jego stronę golkipera „Dumy Warmii”. Przy próbie omijania Krzysztof Piwiszkis padł na murawę, a sędzia Pan Mariusz Domżalski wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów. Piotr Kozłowski uderzył mocno w prawy górny róg bramki Michała Leszczyńskiego i był remis 1:1. W trzydziestej minucie w polu karnym Stomilu Paweł Flis dał gospodarzom prowadzenie. Rezultat 2:1 dla MKS-u utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga odsłona to dominacja biało-niebieskich co jakiś czas przerywana kontratakami MKS-u. Po jednej z nich piłka wylądowała na poprzeczce bramki Stomilu. Na osiemnaście minut przed końcem Jakub Tecław ładnym strzałem z okolic trzydziestego metra pokonał Roberta Mielnika. Zespół Pawła Głowackiego nabierał rozpędu i w doliczonym czasie gry Mateusz Cetnarski z linii szesnastego metra dał prowadzenie Stomilu i ostatecznie zwycięstwo wykorzystując wcześniejsze złe wybicie głową Pawła Flisa.

Drugiego listopada, o godz. 15:00 na stadionie w Wikielcu Stomil II zagra mecz z tamtejszym GKS-em, liderem rozgrywek ForBET IV Liga. Biało-niebiescy wystąpią w roli gospodarza.

Dochód z biletów z sobotniego meczu MKS Korsze – Stomil II Olsztyn został przekazany na rehabilitację i powrót do zdrowia Marka Fornala, wieloletniego zawodnika MKS-u Korsze u którego zdiagnozowano zespół POEMS.

Osoby, które chciałyby wspomóc Pana Marka w tej nierównej walce mogą zrobić to na dwa sposoby – wpłacając pieniądze na konto (58 1020 3639 0000 8302 0069 2269) lub poprzez serwis na zrzutka.pl.