Porażka w Legnicy | Miedz – Stomil 4:1

W meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 4:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu dla biało-niebieskich zdobył Mateusz Gancarczyk.

• Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 4:1 (2:1)

1:0 – Warcholak (33), 1:1 – M. Gancarczyk (25), 2:1 – Šabala (45), 3:1 – Łukowski (49), 4:1 – Kort (84)

Miedź: Załuska – Zieliński, Byrtek, Mijušković, Warcholak – Śliwa (63 Makuch), Purzycki (86 Danielewicz), Marquitos, Łukowski (68 Kort), Ojamaa – Šabala.

Stomil: Skiba – Bucholc, Biedrzycki, Remisz, Mosakowski – M. Gancarczyk (61 Molloy), Pałaszewski, W. Gancarczyk, Lech (76 Cetnarski), Siemaszko (64 Skrzecz) – Sobczak.

żółte kartki: Mijušković, Purzycki, Śliwa (Miedź) – W.Gancarczyk, Bucholc, Biedrzycki, Molloy (Stomil).

W Legnicy gospodarze nie dali żadnych szans Stomilowi. Podopieczni Dominika Nowaka musieli gonić wynik, bo to Mateusz Gancarczyk strzelił bramkę, która dawała nam prowadzenie, ale na przerwę to Miedź schodziła  już z jednobramkowym prowadzeniem. Drugą połowę gospodarze  rozpoczęli także bardzo dobrze i było już 3:1. Wynik meczu pod koniec spotkania strzałem z dystansu ustalił Dawid Kort, który zdobył swojego pierwszego gola w barwach drużyny z Legnicy.