Żółty i czerwony będą kolorami na trzecim komplecie strojów Stomilu Olsztyn. Alternatywne stroje zostały przedstawione podczas środowej prezentacji Stomilu Olsztyn.

Pierwsze wzmianki o tego typu kolorystyce trykotów – nawiązywane do głównego sponsora, firmy Stomil – datowane są na sezon 1991/92. W pierwszych dwóch sezonach (1994/95 oraz sporadycznie w 1995/96) w Ekstraklasie Stomil Olsztyn występował w żółto-czerwonych strojach. Jak podał fan-page na Facebooku Stomil Olsztyn – Historia koszulek  koszulki produkowała – istniejąca do dziś – włoska marka ABM Sport zaopatrując w sprzęt takie drużyny jak: Torino, Fiorentina, Udinese czy też holenderskie SC Heerenven oraz francuskie Cannes.

Okładka kasety „Nasz Stomil” z jesieni 1995 roku.

Górnik Zabrze – Stomil Olsztyn (wiosna 1995). Fot. archiwum klubu.

Na siedemdziesięciolecie Stomilu Olsztyn, ówczesny sponsor techniczny, firma R-gol wyprodukowała na jubileusz „Dumy Warmii” koszulki nawiązujące do ówczesnych kompletów strojów.


Stomil Cup 2015. Fot. Paweł Piekutowski.

Po więcej, niż dwóch dekadach klub z Piłsudskiego ponownie będzie miał możliwość zaprezentowania się kibicom takiej kolorystyce. Oprócz nawiązania do historii, alternatywny komplet strojów przygotowany przez partnera technicznego – firmę vitasport.pl – przyda się podczas gier z drużynami, które występują w podobnych barwach jak Stomil.

Mamy świadomość, że znajduje się spore grono osób zbierające pamiątki „Dumy Warmii”. Informujemy, że żółto-czerwone koszulki będą dostępne w sprzedaży w dniu meczu z GKS-em Jastrzębie. Cena będzie identyczna jak w przypadku innych strojów meczowych Stomilu, czyli 119 złotych.