Remigiusz Lembowicz pełnomocnikiem zarządu Stomilu ds. sportowych

Dziś oficjalnie do zespołu nowego Stomilu dołączył Remigiusz Lembowicz, który związał się z naszym klubem w charakterze doradcy i pełnomocnika zarządu do spraw sportowych. Będzie z ramienia zarządu wspierał sztab trenerski i pomagał mu osiągnąć wytyczone cele sportowe.

Podpisanie umowy jest sformalizowaniem współpracy, jaka pomogła klubowi w utrzymaniu się w Fortuna 1 Lidze i budowie kadry na sezon 2019/20. Lembowicz w nowym Stomilu pojawił się w lutym bieżącego roku, jako doradca Michała Brańskiego. Był wsparciem dla zarządu i sztabu szkoleniowego w zakontraktowaniu zawodników w rekordowe 48 godzin, co miało kluczowe znaczenie w procesie pilnego stworzenia podwalin utrzymania zespołu wiosną tego roku. Przy ścisłej współpracy z nowym właścicielem oraz sztabem szkoleniowym 41-latek stworzył także podstawy długofalowej polityki kadrowej oraz uczestniczył w procesie selekcji, negocjacji i pozyskiwania zawodników do kadry na bieżący sezon.

Remigiusz Lembowicz przez ostatnie lata pracował w agencji menedżerskiej z Marcinem Matuszewskim, wynajdując i sprowadzając do Polski m.in. króla strzelców Ekstraklasy Igora Angulo oraz Daniego Ramireza, jednego z najlepszych zawodników Fortuna 1 Ligi poprzedniego sezonu. – Cieszę się, że już oficjalnie nasz klub wzmacnia osoba, która nie tylko współtworzyła i podziela naszą długofalową wizję rozwoju, ale także rozumie cele krótkoterminowe. Te fakty były kluczowe, że spośród kilku kandydatur zdecydowałem wraz z Prezesem Jurgą na powierzenie tej funkcji sprawdzonej osobie, która zna nowy Stomil od podszewki. To twardy negocjator, który będzie trzymał w ryzach nasz budżet transferowy i we współpracy z zarządem i sztabem szkoleniowym, oraz ze mną, pomoże w rozwoju Stomilu. Nasza dotychczasowa współpraca przebiegała bez zarzutu i wraz z zarządem jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie w bliższej i dalszej przyszłości – komentuje właściciel klubu, Michał Brański.

Lembowicz w związku z podpisaniem umowy w Stomilu rezygnuje z aktywnej działalności menedżerskiej.

– Mój wspólnik to zrozumiał. Szansa pracy na stałe dla takiego klubu i uczestnictwa w ekscytującym oraz długofalowym projekcie Michała Brańskiego sprawiła, że nie wahałem się ani sekundy – powiedział Remigiusz Lembowicz. Cieszę się naturalnie, że nowy właściciel to właśnie mnie obdarzył zaufaniem. Znam rynek transferowy od drugiej strony i będę tę wiedzę wykorzystywał dla naszego klubu. Cieszę się, że udało nam sie zbudować ramy budżetowe tak, by trener Piotr Zajączkowski dostał w letnim oknie transferowym zawodników, o których zabiegał. Pozyskaliśmy również kilku perspektywicznych i utalentowanych piłkarzy, których chcemy rozwinąć i przygotować do wysokich celów sportowych, jakie przyjdą naturalnie wraz z rozwojem nowego Stomilu. Przy okazji dziękuję pracownikom klubu, którzy przez kilka miesięcy dali się poznać jako zgrana drużyna mająca klub w sercu i ciężko dla niego pracująca. Wierzę, że razem ze sztabem i piłkarzami damy naszym kibicom powody do dumy już w tym sezonie – dodaje.

Witamy w biało-niebieskiej drużynie!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.

Zamknij