Zwycięstwo nad Motorem

We wtorek na Stadionie Łazienkowskim Stomil Olsztyn pokonał wicelidera Forbet IV liga Motor Lubawa 2:1.

• Motor Lubawa – Stomil Olsztyn 1:2 (0:1)

0:1 – Hinokio (31), 1:1 – Kapusta (82), 1:2 – Suchanek (83)

Stomil: Leszczyński (46 Caban) – Murawski, Jarzynka (80 Góral), Mashnin (46 Enjo), Kwiatkowski (46 Suchanek), Maćkowski, Hinokio, Mazek (46 Jońca), Pałaszewski (46 Serbintowicz), Góral (46 Wójcik), Jurczak.

Pierwszy gol padł w 31. minucie gry. Rzut z autu wykonywał Rafał Maćkowski. Posłał piłkę do Michała Górala będącego w polu karnym Motoru. Ten odegrał do Kamila Mazka. Ostatecznie futbolówka po wybiciu jednego z obrońców gospodarzy trafiła pod nogi Koki Hinokio, który po zwodzie uderzył nisko nad ziemią w dolny róg Damiana Kościńskiego i było 1:0 dla Stomilu. Wicelider czwartoligowych rozgrywek wyrównał na osiem minut przed końcem meczu. Kensuke Enjo tuż przed polem karnym sfaulował gracza Motoru w momencie strzału na bramkę Błażeja Cabana. Z około osiemnastego metra dokładnie przymierzył Adam Kapusta. Niespełna sześćdziesiąt sekund później Koki Hinokio z głębi pola prostopadle zagrał do Michała Suchanka, który zwodem położył bramkarza Piotra Sikorę i skierował piłkę do pustej bramki.