Juniorzy Stomilu Olsztyn mają za sobą pierwszy sparing przed startem Markoregionalnej Ligi Juniorów. W sobotę drużyna Krzysztofa Bartychy na olsztyńskich Dajtkach zremisowała z ŁKS-em Łomża 0:0.


Stomil Olsztyn – ŁKS Łomża 0:0

Stomil:

I połowa: Caban- Sadowski, Jurczak, Jońca, Szulc – Błędowski, Piasecki, Wasiak, Serbintowicz, Szramka – Walendykiewicz.

II połowa: Czyż – Sadowski, Rutkowski, Świder, Dziarmaga, Borkowski, Niszczak, Bendyk, Górniak, Brdak, testowany zawodnik


– Wynik był sprawą drugorzędną, ale bardzo cieszy to, że nie straciliśmy bramki. Sprawdzaliśmy różne warianty gry, zarówno na poszczególnych pozycjach, ale i też testowaliśmy ustawienia. Spotkanie mogę ocenić na conajmniej poprawne, choć wiadomo, że nie wszystko jeszcze gra. Mamy jeszcze dużo czasu, aby solidnie nad tym popracować – powiedział po meczu trener Krzysztof Bartycha. – Dopinamy tez ostatnie szczegóły pięciodniowego obozu, który odbędzie się podczas ferii zimowych. W składzie mamy sporo zawodników z roczników 2002 i 2003. To są juniorzy młodsi, którzy będą rywalizować z juniorami – dodał.

Juniorzy mają również w planach rozegranie sparingów z m.in. Arką Gdynia (u-18 i u-17), Legią Warszawa (u-17), Olimpią Grudziądz (u-18) oraz z drużynami z czwartych i piątych lig województwa warmińsko-mazurskiego.