Stomil przegrał 0:2 z Wisłą Płock [WIDEO]

Przegraną 0:2 zakończył się piątkowy sparing piłkarzy Stomilu z ekstraklasową Wisłą Płock, który został rozegrany na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku. Dla Wisły był to ostatni mecz kontrolny, a zespół Kamila Kieresia 21. lipca zagra jeszcze z trzecioligowym Sokołem Ostróda.

• Wisła Płock – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 – Nico Varela (13) (k), 2:0 – Uryga (54)

Wisła Płock: Dähne (67 Zapytowski) – Stefańczyk (67 Stępiński), Uryga (67 Sielewski), Dźwigała (67 Byrtek), Miś (46 Warcholak) – Szwoch, Furman, Rasak (67 Wieliczko), Stilić (46 Łukowski), Nico Varela (67 Merebaszwili) – Angielski (67 Zawada).

Stomil Olsztyn: Leszczyński (67 Skiba) – Kubáň (46 Bucholc), Sołowiej (Mosakowski), Wełnicki (46 Jarosz), Szywacz (75 Dziemidowicz) – Tanczyk (46 Kun), Trojak (67 Pa. Głowacki), Stromecki (67 Jegliński), Lech (Wasiak), Pi. Głowacki (67 Zając) – Góral (46 zawodnik testowany)

Kilka dni temu ogłoszono, iż selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Jerzy Brzęczek – dotychczasowy szkoleniowiec Wisły Płock, a w przeszłości 42. razy (1992 – 1999) występował w kadrze narodowej oraz srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich z Barcelony z 1992 roku. Jak napisała oficjalna strona „Nafciarzy”: „Jerzy Brzęczek do czasu ustalenia kwestii formalnych pozostanie szkoleniowcem Wisły Płock”. Już wiadomo, że drużynę z Mazowsza trenować będzie Dariusz Dźwigała.

W początkowych minutach płocczanie dwa razy zaatakowali bramkę Michała Leszczyńskiego. W trzeciej minucie pierwszy strzał oddał Nico Varela, a chwilę później poważniej bramce golkipera „Dumy Warmii” zagroził kapitan Wisły Dominik Furman uderzeniem z linii pola karnego. Kilkanaście minut później z prawego skrzydła do środka zszedł Mateusz Szwoch, zagrał prostopadle w pole karne do Karola Angielskiego, którego nieprzepisowo powstrzymywał Łukasz Sołowiej i arbiter spotkania wskazał na rzut karny. Urugwajczyk Nico Varela strzelając w prawy dolny róg bramki Stomilu otworzył w trzynastej minucie wynik spotkania.

Później do głosu zaczął dochodzić Stomil – Piotr Głowacki w sytuacji sam na sam uderzył w boczną siatkę, a chwilę później Thomas Dahne wybronił piłkę Michała Górala. Drugi gol w tym sparingu dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Z prawego sektora boiska z rzutu wolnego zacentrował głęboko w pole karne i z okolic pięciu metrów głową piłkę do siatki Stomilu ulokował Alan Uryga.