Akademia Sportu Stomil Olsztyn to projekt skierowany do dzieci i młodzieży, które chcą realizować swoje piłkarskie marzenia. Nasza akademia ma na celu kompleksowe wyszkolenie przyszłych piłkarzy do Stomilu Olsztyn S.A. 

Obecnie w kadrze Stomilu występują zawodnicy, którzy swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiali w grupach młodzieżowych „Dumy Warmii” – Piotr Skiba, Michał Leszczyński, Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech, Janusz Bucholc, Artur Siemaszko, Jakub Mosakowski czy też Paweł Głowacki.

Naszą wizytówką jest stworzony przez naszych trenerów model pracy z wychowankami Akademii, który jest nieustannie doskonalony i powstaje w oparciu o współpracę i wymianę doświadczeń ze szkółkami z Polski i zagranicy.

Nad rozwojem naszych wychowanków czuwa wykwalifikowana kadra szkoleniowa i wychowawcza, którą tworzą cenieni specjaliści z wielu dziedzin – między innymi treningu piłkarskiego, indywidualnego podnoszenia umiejętności, przygotowania fizycznego, dietetyki i psychologii. To sprawia, że uczniowie Akademii są w najlepszych możliwych rękach, otoczeni opieką fachowców w pełni kompetentnych do wykonywania powierzonych im zadań.