Aktualności

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Stomil Olsztyn – Zawisza Bydgoszcz. Zapowiedź

Przed nami 7. kolejka I ligi. Już jutro piłkarze Stomilu Olsztyn podejmą Zawiszę Bydgoszcz. Początek meczu o godzinie 12:30.


Zawisza w ostatnim sezonie zajął 3. miejsce w lidze. W meczach wyjazdowych zawodnicy z Bydgoszczy wywalczyli 25 z 51 możliwych do zdobycia punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek, bilans bramkowy 17:21). W obecnych rozgrywkach podopieczni Jurija Szatałowa znajdują się na 2. miejscu w tabeli. W sześciu dotychczasowych spotkaniach wywalczyli 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis, bilans 14:1). Tydzień temu Zawisza pokonał GKS Katowice 2:0.

W ostatnim sezonie Stomil w meczach w roli gospodarza zgromadził 33 z 45 możliwych do zdobycia punktów (10 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki, bilans 26:10). Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce zremisowaliśmy na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 2:2. – Praktycznie całą drugą połowę tylko się broniliśmy. Chcieliśmy utrzymać ten korzystny rezultat do końca, co nam się oczywiście nie udało, bo ten remis traktujemy jak porażkę. W niedzielę na pewno się przed Zawiszą nie położymy. Pokazaliśmy już niejednokrotnie, że z lepszymi drużynami nam też się lepiej grapowiedział Arkadiusz Koprucki, obrońca Stomilu.

Podobnego zdania jest trener Zbigniew Kaczmarek: – To Zawisza jest faworytem i na pewno na graczach z Bydgoszczy spoczywa większa presja, niż na nas. Mogę zapewnić, że nawet grając w osłabieniu, możemy postawić twarde warunki.

Sprawdziliśmy, która drużyna jest bardziej doświadczona. Za wyznacznik przyjęliśmy składy, w jakich oba zespoły zagrały ostatnie mecze ligowe. Okazało się, że średnia wieku w Zawiszy wyniosła 26,85, u nas 24.

Porównaliśmy oba zespoły pod względem wzrostowym (za wyznacznik przyjęliśmy składy z ostatnich meczów ligowych). Okazało się, że Zawisza ma nad nami nieznaczną przewagę – średnia wzrostu u zawodników Zawiszy to 180,2 cm, u nas 181,8.

Sprawdziliśmy również, ile kartek obie drużyny otrzymały w rozegranych dotychczas spotkaniach. Piłkarze Zawiszy kartkami zostali ukarani 18-krotnie, zawodnikom Stomilu sędziowie pokazali 20 kartek. I właśnie z powodu kartek Paweł Baranowski i Janusz Bucholc nie zagrają w jutrzejszym spotkaniu. Dodatkowo na ławce rezerwowych Stomilu zabraknie trenera Zbigniewa Kaczmarka (kara za odesłanie na trybuny w meczu Stomil - Bogdanka).

Według zapowiadanej prognozy pogody, jutro w Olsztynie w porze rozgrywania meczu powinno być ciepło (temperatura wyniesie 19°C).

Do meczu z Zawiszą Bydgoszcz piłkarze Stomilu wraz ze sztabem szkoleniowym będą przygotowywać się w Hotelu Manor.

                                                         
                                 SPONSOR GŁÓWNY:                             SPONSOR SREBRNY:                                                  SPONSOR TECHNICZNY:
    
   

                                                                                                                                                                                

                                                  

 
PARTNERZY:
  
 

                                                         

                                                               

                          
   PARTNERZY MEDIALNI:

                                                                            Jesteś tutaj: Home Aktualności Stomil II pewnie wygrywa z Pisą.