Sekcja piłki nożnej kobiet w Stomil Olsztyn SA powstała pod koniec października 2014 roku, a wszystko zaczęło się od zawodniczek z rocznika 2002 i młodszych.


W sezonie 2014/2015 zespół młodziczek klubu w mistrzostwach Polski zajął 8. miejsce wcześniej wygrywając mistrzostwa województwa oraz zajmując w turnieju półfinałowym drugie miejsce i awansował do finałów.


1 lipca 2015 roku do rozgrywek III ligi w sezonie 2015/2016 zostały zgłoszone dwa zespoły  (w kategorii seniorek skupialiśmy 48 zawodniczek w wieku od 13 lat w górę). Trener Marek Maleszewski zrealizował z zespołem założony przed sezonem cel i nie odnosząc ani jednej porażki w lidze, awansował z drużyną do rozgrywek II ligi kobiet (grupa łódzka).

Aktualnie pierwszy zespół Stomilu Olsztyn SA jest wiceliderem rozgrywek II ligi kobiet. Piłkarki Stomilu mają za sobą wspaniałą serię 28 spotkań bez porażki (23 zwycięstwa i 5 remisów), która towarzyszyła im od 30 sierpnia 2015 roku do 08 kwietnia 2017 r., kiedy to "biało-niebieskie" przegrały 0:2 (0:1) z MUKS Dargfilem Tomaszów Mazowiecki.

Drugi zespół Stomilu występuje w rozgrywkach III ligi kobiet (grupa warmińsko-mazurska) i jest to drużyna, w której ogrywają się młodsze zawodniczki, zbierające boiskowe doświadczenie. Aktualnie Stomil II Olsztyn zajmuje 2. miejsce w tabeli rozgrywek.

Sekcja kobiet Stomilu Olsztyn w sezonie 2016/2017 oprócz pierwszego i drugiego zespołu, do rozgrywek zgłosiła drużyny w kategorii: Młodzik, Orlik i Żak, które rywalizowały zarówno w ligach dziewczynek, jak i chłopców.

Ogromnym sukcesem naszej drużyny są dwa tytuły Młodzieżowego Mistrza Polski w Futsalu Kobiet do lat 16 i do lat 14, które zespół wywalczył w sezonie 2016/2017 pod wodzą trenera Marka Maleszewskiego. Jest to dla nas wyjątkowy sukces, tym bardziej, iż klub nie prowadzi tradycyjnych drużyn futsalowych.

Piłkarki Stomilu Olsztyn SA zostały Młodzieżowymi Mistrzyniami Polski w futsalu kobiet w kategorii do lat 16! Dziś "biało-niebieskie" wygrały 2:0 (1:0) w finałowym meczu z Bronowianką Kraków. Drużyna zwycięstwo dedykuje Anaidzie Shahbazyan.

Piłkarki Stomilu Olsztyn we wczorajszych spotkaniach fazy grupowej odniosły zwycięstwo 6:4 (1:3) z UKS Mazovią Grodzisk Mazowiecki oraz przegrały 0:2 z Bronowianką Kraków, co dało naszym zawodniczkom 2. miejsce w grupie. 

W dzisiejszym ćwierćfinale piłkarki Stomilu spotkały się ze Sztormem Gdańsk, z którym wygrały w serii rzutów karnych (2:2, k. 2:1). Półfinał, to wygrany 3:2 mecz z Naprzodem Sobolów, a w finale udany rewanż z Bronowianką Kraków! 

Dodatkowo, najlepszą bramkarką MMP U-16 w Gliwicach została ALEKSANDRA JAROCKA (STOMIL OLSZTYN SA)!


Kadra Stomilu Olsztyn na MMP U-16 w futsalu: 

Paula Zawistowska, Daria Augustyniak, Oliwia Wilczewska, Daria Waszczuk, Adrianna Rosiak, Wiktoria Konopka, Oliwia Cwalińska, Oliwia Wąsowska, Aleksandra Zagórska, Anadia Shahbazyan, Aleksandra Jarocka

Marek Maleszewski - I Trener

Aleksandra Folga - Asystent Trenera

Mariusz Zagórski - Kierownik zespołu

Rafał Zawistowski - Kierownik zespołu

 

Mecze Stomilu Olsztyn podczas MMP U-16 w futsalu kobiet: 

Stomil Olsztyn SA - UKS Mazovia Grodzisk Maz. 6:4 (1:3)
bramki: Paula Zawistowska (trzy), Oliwia Wilczewska (dwie), Adrianna Rosiak

Stomil Olsztyn SA - Bronowianka Kraków 0:2 (0:0)

Stomil Olsztyn SA - Sztorm Gdańsk 2:2 (k. 2:1) - ćwierćfinał
bramki: Daria Augustyniak (dwie)

Naprzód Sobolów - Stomil Olsztyn SA 2:3 (0:2) - półfinał
bramki: Paula Zawistowska (trzy)

Stomil Olsztyn SA - Bronowianka Kraków 2:0 (1:0) - finał
bramki: Paula Zawistowska (dwie)

 

Końcowa kolejność turnieju: 

  1. Stomil Olsztyn S.A

  2. Bronowianka Kraków

  3. Praga Warszawa

  4. Naprzód Sobolów

  5. Rolnik B. Głogówek

  6. Sztorm Gdańsk

  7. Respect Myślenice

  8. GTS Bojszowy

  9. Mazovia Grodzisk Mazowiecki

  10. GTW Piastunki Gliwice

  11. Ślęza Wrocław

  12. GOL Częstochowa



Piłkarki Stomilu Olsztyn SA zostały Młodzieżowymi Mistrzyniami Polski w futsalu do lat 14! Zawodniczki Marka Maleszewskiego pokonały w finale imprezy 2:1 (1:0) TS ROW Rybnik po bramkach Pauli Zawistowskiej i Darii Augustyniak. To drugi w ciągu 3 miesięcy tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski zdobyty przez zawodniczki naszej sekcji! W grudniu "biało-niebieskie" triumfowały w finałach MMP U-16 rozgrywanych w Gliwicach!

Wyniki turnieju:

Grupa "A"

TS ROW Rybnik - Ślęza Wrocław 4:0

AZS UW Warszawa - Ślęza Wrocław 0:3

AZS UW Warszawa - TS ROW Rybnik 0:11

 

1. TS ROW Rybnik 6 pkt.

2. Ślęza Wrocław 3 pkt.

3. AZS UW Warszawa 0 pkt.

 

Grupa "B"

Bielawianka Bielawa - UKS Ząbkovia Ząbki 3:0

Unifreeze Górzno - UKS Ząbkovia Ząbki 2:0

Unifreeze Górzno - Bielawianka Bielawa 3:8

 

1. Bielawianka Bielawa 6 pkt.

2. Unifreeze Górzno 3 pkt.

3. UKS Ząbkovia Ząbki 0 pkt.

 

Grupa "C"

Prądniczanka Kraków - GTS Bojszowy 0:2

Praga Warszawa - GTS Bojszowy 1:2

Praga Warszawa - Prądniczanka Kraków 2:1

 

1. GTS Bojszowy 6 pkt.

2. Praga Warszawa 3 pkt.

3. Prądniczanka Kraków 0 pkt.

 

Grupa "D"

STOMIL OLSZTYN SA - Mazovia Grodzisk Mazowiecki 1:0 (Daria Augustyniak)

Bronowianka Kraków - Mazovia Grodzisk Mazowiecki 1:2

Bronowianka Kraków - STOMIL OLSZTYN SA 1:1 (Maria Olszewik)

 

1. STOMIL OLSZTYN SA 4 pkt.

2. Mazovia Grodzisk Mazowiecki 3 pkt.

3. Bronowianka Kraków 1 pkt.

 

O miejsca 9.-12.

AZS UW Warszawa - UKS Ząbkovia Ząbki 0:0 (k. 2:3)

Prądniczanka Kraków - Bronowianka Kraków 1:0

 

0 11. miejsce

AZS UW Warszawa - Bronowianka Kraków 1:1 (k. 0:2)

 

O 9. miejsce

UKS Ząbkovia Ząbki - Prądniczanka Kraków 1:2

 

Ćwierćfinały:

TS ROW Rybnik - Unifreeze Górzno 4:1

GTS Bojszowy - Mazovia Grodzisk Mazowiecki 4:1

Ślęza Wrocław - Bielawianka Bielawa 1:2

STOMIL OLSZTYN SA - Praga Warszawa 6:2 (4 x Paula Zawistowska, Maria Olszewik, trafienie samobójcze)

 

O miejsca 5.-8.

Unifreeze Górzno - Mazovia Grodzisk Mazowiecki 1:1 (k. 3:1)

Ślęza Wrocław - Praga Warszawa 0:1

 

O 7. miejsce

Mazovia Grodzisk Mazowiecki - Ślęza Wrocław 1:1 (k. 2:3)

 

O 5. miejsce

Unifreeze Górzno - Praga Warszawa 2:1

 

Półfinały:

TS ROW Rybnik - GTS Bojszowy 3:2

STOMIL OLSZTYN SA - Bielawianka Bielawa 1:0 (Daria Augustyniak)

 

O 3. miejsce

GTS Bojszowy - Bielawianka Bielawa 2:0

 

FINAŁ

STOMIL OLSZTYN SA - TS ROW Rybnik 2:1 (Paula Zawistowska, Daria Augustyniak)

 

Kadra Stomilu Olsztyn SA - Mistrzyń Poslki w futsalu kobiet do lat 14:

1. Augustyniak Daria

2. Chaber Wiktoria

3. Cwalińska Oliwia

4. Komosińska Urszula

5. Konopka Wiktoria

6. Krajewska Patrycja

7. Lenard Klaudia

8. Nowakowska Katarzyna

9. Olszewik Maria

10. Pliszka Ewelina

11. Wąsowska Oliwia

12. Wilczewska Oliwia

13. Zagórska Aleksandra

14. Zawistowska Paula


Trener: Marek Maleszewski

Trener bramkarek: Stanisław Maleszewski

Asystent Trenera: Aleksandra Folga

Kierownik sekcji: Paweł Kubiński

Kierownik zespołu: Mariusz Zagórski

Kierownik zespołu: Rafał Zawistowski





Sekcja kobieca wyjeżdża na obozy zimowe i letnie oraz bierze udział w wielu turniejach dla tego chętnych nie brakuje i dość szybko się rozrasta.

Trener : Marek Maleszewski (sekcja kobiet)  Tel. kom. 530-634-051