Zwycięstwo ze Stalą Mielec!

W meczu 33. kolejki Nice 1 Ligi wygraliśmy przed własną publicznością ze Stalą Mielec 1:0! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Grzegorz Lech!

Zawodnicy w Olsztyna zaczęli mecz od groźnego ataku, z lewej strony pola karnego Lech zagrywał do Siemaszki, który ładnym strzałem pokonał bramkarza Stali Majeckiego. W tej sytuacji sędzia asystent uniósł chorągiewkę, a sędzia główny, Sylwester Rasmus, odgwizdał spalonego.

Po chwili to zawodnicy z Mielca mieli okazję do zdobycia bramki. Po składnej akcji w środku pola i zagraniach z pierwszej piłki minimalnie niecelnie uderzał jeden z zawodników Stali. Drużyna gości częściej przebywała przy piłce, próbowała kreować grę lecz nie skutkowało to groźnymi sytuacjami pod bramką Leszczyńskiego. Z kolei Stomil najgroźniejsze sytuacje miał po stałych fragmentach gry.

W drugiej połowie odważniej zaatakowali gospodarze. Dokładnie w pole karne podawał Kubań, ale Grzegorz Lech nie wykorzystał dogodnej sytuacji. W kolejnej akcji ładnym przerzutem na prawe skrzydło popisał się Wiktor Biedrzycki, który idealnie zagrał do Zająca. Skrzydłowy OKS w tej sytuacji uderzył z powietrza ale minimalnie przestrzelił.

W 64. minucie Stomil wyszedł na prowadzenie. Bardzo dobre dośrodkowanie Zająca na gola zamienił Grzegorz Lech. Strzelając głową w długi róg pokonał Majeckiego, radując olsztyńską publiczność. W odpowiedzi na bramkę Stomilu groźnie uderzali Jakub Arak oraz Bartosz Nowak. W doliczonym czasie gry Dani Ramirez, który kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry, nie wykorzystał idealnej sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Sędzia doliczył 4 minuty, ale wynik już nie uległ zmianie. Stomil Olsztyn dalej w grze o utrzymanie w Nice 1 Lidze!

Stomil Olsztyn 1-0 Stal Mielec

Grzegorz Lech 64

Stomil: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 23. Paweł Baranowski, 27. Tomasz Wełnicki, 71. Remigiusz Szywacz - 29. Tomasz Zając (83, 18. Janusz Bucholc), 97. Wiktor Biedrzycki (62, 8. Marcin Stromecki), 44. Adrian Karankiewicz, 5. Grzegorz Lech (80, 6. Dani Ramírez), 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko.

Stal: 99. Radosław Majecki - 26. Dominik Sadzawicki, 4. Martin Dobrotka, 3. Krzysztof Kiercz - 30. Łukasz Wroński (61, 7. Szymon Sobczak), 27. Piotr Marciniec (68, 21. Žiga Škoflek), 16. Josip Šoljić, 22. Michał Janota, 17. Bartosz Nowak (85, 19. Kacper Sadłocha), 33. Maksymilian Banaszewski - 18. Jakub Arak.

żółte kartki: Biedrzycki - Šoljić, Arak.

sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).